Rondo na skrzyżowaniu ul. Kamienieckiej, Noworudzkiej i Głuszyckiej, stanowiące część planowanej Trasy Sudeckiej czeka - potrzebne są dwie decyzje, żeby budowa mogła ruszyć.

Przebudowa była i wciąż jest planowana na ten rok, jednak, jak mówi wicedyrektor ZDKiUM, Bogusław Rogiński, wciąż trzeba czekać na skompletowanie dokumentacji.

- Nastąpiło odwołanie jednego z podmiotów od decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ponieważ decyzja RDOŚ była pozytywna, czekamy na jej podtrzymanie. W przypadku przebudowy ul. Kamienieckiej czekamy też na decyzję ministerstwa infrastruktury i budownictwa w sprawie tak zwanego zachowania spadku podłużnego - chodzi o to, że ulica jest dość stroma. Minister może zadecydować o odstępstwie i jest to w zasadzie formalność, ale bez tego dokumentu nie możemy ruszyć z przygotowaniami. Jak tylko będzie decyzja, ogłaszamy przetarg - mówi Bogusław Rogiński.

Rozpoczęcie i zakończenie inwestycji wciąż jest planowane na ten rok, ale, jak mówi wicedyrektor ZDKiUM, wszystko zależy od tempa, w jakim ministerstwo zadecyduje o odstępstwie. Dyrektor GDOŚ powinien odnieść się do odwołania w krótkim czasie, jednak nie ma tu sprecyzowanego terminu.

Czytaj też:
ROZBUDOWA UL. KAMIENIECKIEJ - RUSZA POSTĘPOWANIE
DROGOWE PLANY MIASTA NA ROK 2017
NOWE RONDO W WAŁBRZYCHU I OBWODNICA BOGUSZOWA - REMONT UL. ZACHODNIEJ I 1 MAJA


Tekst i foto: Magdalena Sakowska