Region: dwie kobiety w szpitalu - obie przechodziły przez przejście dla pieszych, jedna z nich z dzieckiem. Autobus prowadził mieszkaniec naszego powiatu.


Do kolejnego groźnego potrącenia doszło 12 listopada w Świdnicy. Około godziny 14.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Wałbrzyskiej autobus miejski potrącił około 60-letnią kobietę, która przechodziła przez jezdnię z dzieckiem. Kobieta najprawdopodobniej doznała złamania jednej z kończyn, dziecku szczęśliwie nic się nie stało. Policja bada przyczyny zdarzenia. Autobus prowadził mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, był trzeźwy.

Natomiast przed godz. 18.00 w okolicach ul. Kopernika, również na przejściu dla pieszych, samochód osobowy uderzył w 70-letnią kobietę. Ona również trafiła do szpitala, ale nie ma groźnych obrażeń. Teraz, kiedy pada i jezdnia jest śliska, kierowcy i piesi muszą uważać podwójnie.

Szokujące statystyki policyjne

Zgodnie ze statystyką KGP w 2018 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do 3738 wypadków, w których zginęło 271 osób, a 3609 zostało rannych. Dla porównania, na skrzyżowaniach doszło do 1986 wypadków (139 zabitych), mniej było ich też było na chodnikach, poboczach i przystankach komunikacji.
Statystyki wskazują też, że liczba zabitych na drogach pieszych wzrasta, szczególnie tych potrąconych na pasach. W 2009 roku na przejściach zginęło 29% ogółu zabitych, a w 2017 i 2018 ponad 49%.


Ostatnio mamy do czynienia z plagą zdarzeń drogowych na pasach:
WAŁBRZYCH: POTRĄCENIE NA UL. WROCŁAWSKIEJ. UWAGA NA KORKI!
WJECHAŁ W DZIECI, POTRĄCIŁ 11-LATKE I UCIEKŁ [FOTO]
WAŁBRZYCH: WYPADEK I DWA POTRĄCENIA, UCIERPIAŁO DZIECKO (FOTO)
POLICJA: KOLEJNA OSOBA ZGINĘŁA POD KOŁAMI SAMOCHODU
POLICJA: MATKA W OSTATNIEJ CHWILI URATOWAŁA SWOJE DZIECKO (FILM)

POLICJA: TAK POTRĄCENIE PIESZEGO WIDZIAŁ KIEROWCA (FILM)
WAŁBRZYCH: 15-LATEK POTRĄCONY NA UL. WYSOCKIEGO (FOTO)
POLICJA REGION: KOLEJNE POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH
CHCIAŁ IŚĆ DO MARKETU, ALE PRZESZKADZAŁ MU AUTOBUS
POLICJA: KIEROWCA Z WAŁBRZYCHA O MAŁO NIE ZABIŁ PIESZEGO
Policja Wałbrzych: potrącony 13-latek i nietrzeźwi rowerzyści
KOLEJNY WYPADEK NA PASACH, NIE ŻYJE POTRĄCONA 87-LATKA


Opr. MS
Foto ilustracyjne: Elżbieta Węgrzyn
Statystyki KGP - oprac. ELW