Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dziś, około 13.20 na ul. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Chwilę grozy przeżyli pasażerowie i pracownicy pojazdu. Pieszy 29-latek tak usilnie próbował przejść przez jezdnię, że uderzył w autobus komunikacji miejskiej linii nr 5.

Jak informują świadkowie zdarzenia podróżujący autobusem nr 5, chłopak szedł po chodniku i próbując przejść przez jezdnię do marketu uderzył o bok autobusu. Pasażerowie przerazili się, że mężczyznę przejechano, na szczęście do tego nie doszło. Kierowca zatrzymał autobus, a konduktor wyprowadził z niego podróżujących, a na miejsce wezwano pogotowie i policję. Ta zaś sprawdziła trzeźwość pieszego...

- 29-letni wałbrzyszanin schodził od Ratusza przez podwórka do Alei Wyzwolenia, próbował przejść przez jezdnię do marketu i uderzył w tyle drzwi autobusu miejskiego. Badanie alkomatem wykazało, że był pod wpływem alkoholu - relacjonuje Marcin Świeży, oficer prasowy KMP w Wałbrzychu.
Dla odmiany trzeźwy był 55-letni kierowca autobusu, co policja również sprawdziła. Wałbrzyszaninowi nic poważnego się nie stało, został przebadany przez pogotowie. - Za wtargnięcie pod jadący pojazd mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 300 zł - dodaje oficer prasowy.

W 2018 roku na drogach Wałbrzycha i powiatu zginęło dwóch pieszych, w 2019 trzech.

Podobne zdarzenie - Wałbrzych: Pośliznął się i wpadł pod autobus linii 12


Elżbieta Węgrzyn, MS
fot. ilustracyjne ELW