21-latek wjechał busem w grupkę dzieci na przejściu dla pieszych i uciekł, nie udzielając pomocy rannej 11-latce. Jest już w rękach policji. Co zrobił, żeby uniknąć odpowiedzialności?


Do potrącenia dziewczynki doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Głównej w Borównie 31 października około 19.15. Bus wjechał z impetem w czworo dzieci, które uczestniczyły w halloweenowej zabawie i właśnie przechodziły przez jezdnię. Ranna została dziewczynka. Kierowca Forda Transita nie tylko nie udzielił jej pomocy, ale uciekł z miejsca zdarzenia nie powiadamiając nawet służb ratunkowych. Informację o zdarzeniu otrzymał od świadków dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, który natychmiast skierował na miejsce patrole oraz grupę dochodzeniowo-śledczą, aby ustalić okoliczności zdarzenia. 11-latka trafiła do szpitala, jest w stanie ciężkim, ale stabilnym, odzyskała przytomność. Ma obrażenia głowy i kończyn.Około godz. 19.30 dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono kradzieży Forda Transit koloru białego, do czego miało dojść między miejscowościami Czarny Bór a Borówno, gdy kierowca oddalił się na chwilę od pojazdu. Tą sprawą zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach. Przyjmując zawiadomienie o kradzieży samochodu od 21-letniego mieszkańca Kamiennej Góry funkcjonariusze byli prawie pewni, że to właśnie on jest sprawcą wypadku. Kilkakrotnie pouczali go o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.W tym samym czasie policyjny patrol prowadził intensywne poszukiwania „skradzionego” samochodu. Odnaleziono go na drodze gruntowej przy wjeździe do Kamiennej Góry. W czasie oględzin busa ujawniono charakterystyczne ślady, które powstają przy wypadkach.21-latek nie miał wyjścia - przyznał się do kierowania samochodem, który brał udział w zdarzeniu drogowym. Ponieważ istniało podejrzenie, że mógł znajdować się pod wpływem środków odurzających, pobrano mu krew do badania. Test wypadł pozytywnie.

21-latek będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Wypadek zarejestrował monitoring z pobliskiego sklepu. Mężczyzna usłyszy też zarzut prowadzenia pod wpływem środków odurzających i posiadania narkotyków oraz składania fałszywych zeznań. O ostatecznym wymiarze kary dla 21-latka zdecyduje sąd, który podejmie decyzję w sprawie ewentualnego aresztowania mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.


To kolejne z wielu potrąceń na przejściu dla pieszych:
WAŁBRZYCH: WYPADEK I DWA POTRĄCENIA, UCIERPIAŁO DZIECKO (FOTO)
POLICJA: KOLEJNA OSOBA ZGINĘŁA POD KOŁAMI SAMOCHODU
POLICJA: MATKA W OSTATNIEJ CHWILI URATOWAŁA SWOJE DZIECKO (FILM)

POLICJA: TAK POTRĄCENIE PIESZEGO WIDZIAŁ KIEROWCA (FILM)
WAŁBRZYCH: 15-LATEK POTRĄCONY NA UL. WYSOCKIEGO (FOTO)
POLICJA REGION: KOLEJNE POTRĄCENIE PIESZEGO NA PASACH
CHCIAŁ IŚĆ DO MARKETU, ALE PRZESZKADZAŁ MU AUTOBUS
POLICJA: KIEROWCA Z WAŁBRZYCHA O MAŁO NIE ZABIŁ PIESZEGO
Policja Wałbrzych: potrącony 13-latek i nietrzeźwi rowerzyści
KOLEJNY WYPADEK NA PASACH, NIE ŻYJE POTRĄCONA 87-LATKA

WAŁBRZYCH: POTRĄCENIE 73-LATKI NA UL. SIKORSKIEGO (FOTO)

16-LATKA POTRĄCONA PRZEZ SAMOCHÓD NA UL. SIKORSKIEGO [FOTO]
ŚRÓDMIEŚCIE: OMAL NIE ZGINĄŁ PRZECHODZĄC PRZEZ PASY [FOTO]
POLICJA: PLAGI POTRĄCEŃ NA PASACH CIĄG DALSZY - TYM RAZEM DZIECKO
WAŁBRZYCH I REGION: POTRĄCONA 15-LATKA I 12-LATEK. POSZUKIWANI ŚWIADKOWIE
ŚMIERĆ NA DRODZE, RANNA POTRĄCONA PRZEZ POCIĄG


POLICJA: KOLEJNE POTRĄCENIE NA PASACH - 20-LATKA W SZPITALU
BYŁEŚ ŚWIADKIEM POTRĄCENIA 11-LATKI?
POLICJA: PLAGA POTRĄCEŃ. PIESZA ZGINĘŁA NA PASACH
POLICJA WAŁBRZYCH: SZUKAJĄ ŚWIADKÓW ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA
79-LATKA POTRĄCONA NA PASACH
POLICJA WAŁBRZYCH: ŻEBY BYŁO MNIEJ WYPADKÓW Z PIESZYMI (STATYSTYKI)

Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych