Prawdziwy rowerowy dramat miał miejsce wczoraj, w czwartek 7 czerwca, w Wałbrzychu i powiecie. Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych cyklistów i jednego pod wpływem alkoholu, do tego młody rowerzysta na Rusinowej uderzył w jadące auto i trafił do szpitala.


Wypadek miał miejsce po godz. 17.00 na ul. Noworudzkiej. Jak relacjonuje Magdalena Korościk z wałbrzyskiej policji, nieletni rowerzysta w wyniku niezachowania należytej ostrożności nagle zjechał na lewy pas ruchu i uderzył w bok prawidłowo jadącego samochodu osobowego marki Volvo, prowadzonego przez 69-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Na szczęście doznał tylko ogólnych potłuczeń, ale wciąż przebywa w wałbrzyskim szpitalu na obserwacji. Prawdopodobnie stanie przed sądem dla nieletnich za spowodowanie wypadku drogowego. Wczoraj pisaliśmy o narastającej fali zajść z udziałem młodzieży, dziś dodajemy apel do kierowców o przedwakacyjną wzmożoną ostrożność na drogach.

 
Wczoraj wałbrzyska policja zatrzymała też taką ilość rowerzystów, którzy wypili zanim wsiedli na siodełko, że można na ich podstawie stworzyć małą statystykę. Rekordzista, 40-latek, jechał na Podzamczu ulicą Jana Pawła II i miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Na drugim miejscu uplasowali się ex-aequo panowie z ul. Wrocławskiej (1,3 promila, 21 lat) i Dunikowskiego (też 1,3 promila, 60 lat), na trzecim 63-letni mieszkaniec Mieroszowa, który jechał tamże ul. Mickiewicza – 1 promil, na czwartym 39-latek, który również w Mieroszowie przemieszczał się ulicą Wolności – ponad 0,5 promila, a już całkiem poza podium 20-latek z Jaczkowa – tylko 0,3 promila, a więc stan po użyciu. Nagrodą w tych swoistych zawodach może być 500 zł grzywny i do 30 dni aresztu. Kierowcy – zwracajcie uwagę i na motorowerzystów, i na rowerzystów...

Czytaj też:
RUSINOWA: 7-LETNI CHŁOPIEC POTRĄCONY I WŁAMANIE
POLICJA: BARDZO PECHOWA ZŁODZIEJKA I POTRĄCONY CHŁOPIEC
SZCZAWNO-ZDRÓJ: POTRĄCONA TRZYNASTOLATKA W SZPITALU
NIELEGALNA AKTYWNOŚĆ MAŁOLATÓW PRZED WAKACJAMI
POLICJA: NAĆPANA MŁODZIEŻ W SZPITALU - STAN CIĘŻKI

 
Magdalena Sakowska
Foto ilustracyjne Pixabay