Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła dziś przetarg na budowę obwodnicy Boguszowa. Informację o przetargu przekazał wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.


Wałbrzych ma już swoją obwodnicę zachodnią, a teraz według zapowiedzi pora na odkładaną od lat obwodnicę sąsiedniego miasta. Planowana inwestycja przebiega w ramach drogi wojewódzkiej 367 i zakłada zarówno budowę obejścia Boguszowa, jak i rozbudowę tzw. serpentyn do granicy administracyjnej Wałbrzycha.

- Tak jak zapowiadaliśmy kilka miesięcy temu – stało się to w czerwcu 2022 po przygotowaniu całej dokumentacji, a więc idziemy dokładnie z zaplanowanym harmonogramem. Termin składania ofert mija 17 sierpnia – poinformował Grzegorz Macko.

Nowa trasa będzie liczyła ponad 4 km i będzie realizowana etapami. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie roku 2022-2023 i potrwają do połowy roku 2026.- Bardzo się cieszę, że nasze starania jako władz województwa odniosły pozytywny skutek. Z całą pewnością nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie wsparcie m.in. ministra Michała Dworczyka, z którym wspólnie zabiegaliśmy o pozyskanie tych środków. Dziękuje również władzom miasta, w tym pani burmistrz Sylwii Dąbrowskiej za wzorową współpracę na rzecz regionu – dodaje wicemarszałek. I podkreśla, że inwestycja ma szanse na realizację dzięki przyznanemu wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Planowany koszt obwodnicy Boguszowa to ponad 66 milionów złotych, z czego ponad 46 milionów złotych pochodzić będzie z rządowego finansowania.Przypominamy, że w kwietniu 2019 roku unieważniono trzecie postępowanie przetargowe na realizację dwóch odcinków Trasy Sudeckiej - ul. 1 Maja, Zachodniej w Wałbrzychu i serpentyn, a także budowy obwodnicy Boguszowa (POŻEGNANIE Z UL. 1 MAJA I OBWODNICĄ BOGUSZOWA?). Nikt się nie zgłosił, by zrealizować zadanie "Przebudowa dróg wojewódzkich nr 367 i 381 na obszarze Gmin Boguszów-Gorce i Wałbrzych wraz z budową obwodnicy Boguszowa-Gorc i dzielnicy Sobięcin w Wałbrzychu (Droga Sudecka)", bo wykonawcy uznali, że maksymalna kwota jest za niska o co najmniej 20 mln zł, a Urząd Marszałkowski nie zwiększył wtedy środków przewidzianych na tę inwestycję.Potem Wałbrzych ogłosił kolejny przetarg, ale już na swoje ulice bez przebudowy serpentyn. W Boguszowie były już przygotowania do wyburzeń uwarunkowanych budową obwodnicy: TRASA SUDECKA: OBWODNICA BOGUSZOWA- CO DO WYBURZENIA? [FOTO]. Władze Boguszowa-Gorc wierzyły w realizację tego projektu, a nawet czyniły starania by wybudować również obwodnicę dzielnicy Gorce - BOGUSZÓW-GORCE: CZY BĘDZIE TYLKO OBWODNICA BOGUSZOWA? 
Jednak potem wszystko ucichło na kilka lat. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda i w czasach kryzysu na rynku inwestycji zgłosi się wykonawca na tak duże zadanie.


O trudnościach przetargowych pisaliśmy:
TRASA SUDECKA: SĄ OFERTY I DWA ETAPY
TRASA SUDECKA: BRAK 80 MLN ZŁ NA UL. 1 MAJA I OBWODNICĘ BOGUSZOWA

OBWODNICA WAŁBRZYCHA I TRASA SUDECKA - TRUDNOŚCI PRZETARGOWE


Zobacz też:


TRASA SUDECKA


Trasa Sudecka na terenie Wałbrzycha - ul. 1 Maja i Zachodnia:
Wałbrzych remont 1 Maja: gdzie aktualnie są utrudnienia? (FOTO)
Sobięcin: Ruszył remont 1 Maja - trwa wyburzanie kamienicy [ZDJĘCIA]

Wałbrzych ul. 1 Maja: kiedy początek prac i na którym odcinku? (FOTO)
Wałbrzych: 1 Maja - II Armii - utrudnienia i objazdy [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Na ul. 1 Maja utrudnienia. Będą większe [FOTO]
Wałbrzych: Miasto zapomniało o remoncie ul. 1 Maja i Zachodniej?
Kanał Sobięcinki czyszczony i do przebudowy z ul. 1 Maja [FOTO]
Wałbrzych: Ul. 1 Maja - który odcinek pierwszy do remontu?  
Wałbrzych: Sobięcin doczekał się remontu ul. 1 Maja i Zachodniej! [FOTO]

WAŁBRZYCH: REMONT 1 MAJA I ZACHODNIEJ - WYKONAWCA WYŁONIONY

REMONT UL. 1 MAJA I ZACHODNIEJ NIE JEST ZAGROŻONY
POŻEGNANIE Z UL. 1 MAJA I OBWODNICĄ BOGUSZOWA?
TRASA SUDECKA: SĄ OFERTY I DWA ETAPYOpr. MS, wsp. ELW
Foto ilustracyjne archiwalne: Magdalena Sakowska