Wakacyjny wyjazd własnym samochodem może gwarantować wiele niezapomnianych emocji. Taki sposób podróżowania nie tylko oferuje maksymalną swobodę, ale często pozwala także zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie oznacza to jednak, że jest wolny od ryzyka. Nawet drobna awaria może znacznie skomplikować wakacje i wiązać się z koniecznością opłacenia wysokich rachunków za naprawę czy holowanie. Dlatego warto sięgnąć po ubezpieczenie Car Assistance w podróży. Zanim jednak kupisz polisę, zwróć uwagę na kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Czym jest Car Assistance w podróży?

Ubezpieczenie Car Assistance może pomóc Ci wrócić na drogę, jeśli Twój pojazd się zepsuje lub zostanie unieruchomiony z powodu innych, trudnych do przewidzenia zdarzeń. Większość renomowanych ubezpieczycieli podróży ma w swojej ofercie tego typu uzupełnienie standardowej polisy turystycznej. Firmy współpracują z podmiotami, które są w stanie zapewnić bezpośrednią pomoc drogową lub zorganizować usługi transportowe czy serwisowe w imieniu klienta.

Gdy w przypadku awarii skontaktujesz się z ubezpieczycielem, firma nie tylko wyśle odpowiednią pomoc, która znajduje się najbliżej, ale także udzieli odpowiedzi na pytania o sposobie postępowania w razie zajścia wypadku czy konieczności dodzwonienia się w konkretne miejsce. Przed zakupem ubezpieczenia Assistance w podróży, warto zorientować się co dokładnie obejmuje wybrana polisa.

Co zawiera ubezpieczenie Car Assistance?

Posiadanie tego typu rozszerzenia zakresu ochrony podczas podróży zapewnia Ci dwie grupy korzyści. Po pierwsze, otrzymasz niezbędną pomoc drogową w przypadku unieruchomienia pojazdu. Usługa Car Assistance może obejmować dostawę paliwa, wymianę przebitej opony lub holowanie do punktu serwisowego, jeśli problemu nie można natychmiast rozwiązać. Będzie niezwykle pomocna także w przypadku takich zdarzeń, jak: kłopoty z alarmem, pęknięcie lub stłuczenie przedniej szyby, zatrzaśnięcie kluczyków czy uszkodzenie stacyjki samochodu.

Po drugie, pomoc drogowa udzieli wsparcia w sytuacji, w której dojdzie do wypadku, czyli np.: zderzenia z innym pojazdem, potrącenia człowieka lub zwierzęcia, zakopania się w śniegu, przewrócenia samochodu czy wpadnięcia do rowu.

Jakie udogodnienia może zawierać Assistance w podróży?

Warto wybierać takie rozwiązania, które nie tylko zapewniają niezawodną pomoc, ale także proponują dodatkowe świadczenia. Najlepsze ubezpieczenie Car Assistance w podróży będzie oferowało w pakiecie m.in. samochód zastępczy, możliwość holowania, zakwaterowanie na czas usunięcia awarii czy pokrycie kosztów transportu do miejsca docelowego. W sieci łatwo znajdziesz polisę, która w kompleksowy sposób zabezpieczy Twój wyjazd na wakacje własnym samochodem.