Zima w naszym regionie bywa sroga a siarczyste mrozy już niejednemu z mieszkańców uprzykrzyły życie, gdy zmrożone akumulatory nie były w stanie odpalić silników. Receptę na to znaleźli strażnicy miejscy z Legnicy, a ich dobry pomysł przyjmuje się w kolejnych jednostkach. Najpierw w Wałbrzychu, a teraz również w Boguszowie-Gorcach. Na czym ona polega?

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, strażnicy miejscy zakupili nowe urządzenie, pomocne przy uruchamianiu silników samochodowych. Niewielkie, ale o dużej mocy rozruchowej, pozwoli pomóc osobom mającym problemy z porannym odpaleniem silników swoich pojazdów.

Zima w naszym regionie bywa sroga a siarczyste mrozy już niejednemu z mieszkańców uprzykrzyły życie, gdy zmrożone akumulatory nie były w stanie odpalić silników. Stąd decyzja strażników, do których w tym roku już kilkakrotnie dzwonili potrzebujący pomocy kierowcy. Utrudnieniem zawsze była konieczność podjechania pojazdem służbowym w taki sposób, aby można było wspomóc odpalenie silnika za pomocą kabli rozruchowych. Teraz problem ten już się skończył. Urządzenie kosztowało około 700 zł.

Przypominamy:
W razie kłopotów z odpaleniem pojazdu z powodu słabego akumulatora, można zadzwonić pod numery telefonów Straży Miejskiej w Boguszowie- Gorcach.
Oto one: 74 844 92 93 lub numer telefonu patrolu będącego w terenie: 512 647 570.
Jeżeli tylko strażnicy będą pełnili służbę, na pewno będą starali się pomóc w kłopocie.

Warto dodać, że pomoc w uruchomieniu silnika może być udzielona wyłącznie w granicach administracyjnych miasta, w którym działają strażnicy - Wałbrzycha, czy Boguszowa-Gorc i  ta pomoc może dotyczyć tylko i wyłącznie sytuacji awaryjnych, nie może mieć charakteru „zleceń stałych”.

Strażnicy z Wałbrzycha mają podobne urządzenie od 2017 roku -JAK WYSIĄDZIE AKUMULATOR, POMOGĄ STRAŻNICY

O dobrych praktykach pisaliśmy:
JAK WYSIĄDZIE AKUMULATOR, POMOGĄ STRAŻNICY
Wałbrzych: straż miejska uruchomi ci samochód


Straż Miejska Boguszów-Gorce
oprac. ELW