Każdy, kto posiada prawo jazdy min. kat. B ma szansę zostać „Bezpiecznym Kierowcą”. Trwa nabór do akcji Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego i Toyoty MM Poland. Najbliższy kurs już w dniach 17-18 lutego.

Tegoroczne szkolenia w ramach akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca” w toku. Ostatnio Wałbrzyska Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego przeprowadziła także specjalne szkolenie, realizowane w ramach programu dofinansowanego ze środków unijnych, a skierowane do osób niepełnosprawnych. Wzięły w nim udział osoby z ograniczeniami ruchowymi, które poruszają się samochodami dostosowanymi do ich potrzeb. Kurs odbył się pod hasłem „NIEpełnosprawny kierowca = NIE bezpieczny kierowca” i był zorganizowany wspólnie z Fundacją Motopark Wałbrzych. Jego uczestnicy udowodnili, że za kółkiem czują się świetnie!

- Jazda samochodem daje mi poczucie wolności. Dzięki takiej możliwości, nie czuję się ograniczany. Mogę samodzielnie załatwić mnóstwo spraw. A szkolenie w Akademii sprawiło nam wszystkim mnóstwo frajdy – mówi Paweł Kwiatkowski, poruszający się na wózku. Teraz przed ekipą szkoleniowców kolejne pracowite weekendy. W tym roku bezpłatnie będzie mogło dołączyć kolejne sto osób.

Szkolenia z naboru otwartego dla mieszkańców regionu obędą się w trzech edycjach. Rozpocznie je walentynkowy kurs dla par, zaplanowany w na 17-18 lutego. Następnie, w terminie 10-11 marca, odbędzie się spotkanie tylko dla pań z okazji Dnia Kobiet w terminie 10-11 marca. Ostatnie szkolenie przeznaczone będzie dla samych panów i odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia. Wszystkie spotkania skończą się eliminacjami do finału konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”. Ostateczna walka o tytuł odbędzie się w zupełnie nowej formule podczas Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na 24 czerwca z bazą w Świdnicy.

Trzeba podkreślić, że podczas realizowanej od 2006 roku akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca” bezpłatnie przeszkolono już prawie 2300 osób.

Laureaci konkursu „Toyota Bezpieczny Kierowca”

2017 - Mateusz Baranowski

2016 - Piotr Łuszczyk

2015 - Bartosz Nykiel

2014 - Marek Rybczyński

2013 - Anna Żabska

2012 - Marek Simkiewicz

2011 - Zbigniew Marzec

2010 - Krzysztof Wójtowicz

2009 - Dariusz Trembowski

2008 - Piotr Kotliński

2007 - Tomasz Wach

2006 - Łukasz Kozłowski


oprac. i fot. ELW