Dzień Śniadania, przypadający na 8 listopada, będzie wyjątkowo hucznie obchodzony w ZSP nr 1 w Wałbrzychu, a wszystko przez zwycięstwo w konkursie „Śniadanie daje moc”. Na dziś zaplanowano atrakcje promujące zdrowy tryb życia i pyszne zdrowe śniadanko.

W tym roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu zjedzą wyjątkowo bogate śniadanie w ramach akcji „Śniadanie daje moc", a wszystko dzięki wygranej w konkursie ogólnopolskim. Nauczycielki panie: Marzena Wiśniewska i Violetta Ilejko przystąpiły do konkursu, którego ideą było wymyślenie haseł zachęcających do udziału w akcji. Kreatywność i pomysłowość "zdrowych haseł" została doceniona przez jury. Szkoła, jako jedyna placówka w województwie dolnośląskim i jedna z 16 szkół w Polsce, została laureatem konkursu i uzyskała nagrodę finansową w wysokości tysiąca złotych na zakup artykułów niezbędnych do organizacji Dnia Śniadania.

Dzień Śniadania, przypadający na 8 listopada, wzbogacą  atrakcje promujące zdrowy tryb życia. I tak o godz. 9.00 odbędzie się apel inaugurujący udział szkoły w akcji. Następnie uczniowie zjedzą wspólnie śniadanie obfitujące w zdrowe produkty żywnościowe. Podsumowaniem tego wyjątkowego dnia będzie prezentacja multimedialna dotycząca właściwego odżywiania.

Wygrana w konkursie „Śniadanie daje moc” to sukces szkoły i możliwość promowania zdrowego trybu życia.

Zobacz też:
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE NA SOBIĘCINIE JUŻ OTWARTE

oprac. i fot. ELW