Keen Property Management wynajęło ponad 8000 m kw. powierzchni w Galerii Victoria w Wałbrzychu. Centrum Handlowe z powodzeniem świętuje 10. rocznicę otwarcia.

Kluczowi najemcy powiększają swoje sklepy

Firmie Keen Property Management, zarządcy CH Galeria Victoria udało się podpisać nowe umowy najmu z kluczowymi najemcami. Aż cztery marki należące do LPP – Reserved, Cropp, Sinsay i House – znacznie powiększą swoje sklepy. W sumie grupa wynajmie w Victorii dodatkowe 2800 mkw. W nowym, większym formacie zostanie także otwarty sklep Martes Sport. Znacznie większy asortyment pozwoli na zaspokojenie rosnących potrzeb klientów marki. Media Markt, Empik oraz Triumph, podobnie jak wcześniej wiele innych marek, już przedłużyły swoje umowy najmu na kolejne lata. KPM pozyskało także nowych najemców - Harry’s Burger oraz Ben’s Bistro wzbogaciły ofertę gastronomiczną centrum handlowego, a sklep Meblik zaoferuje klientom bogaty wybór mebli dziecięcych i młodzieżowych.

Rosnące obroty najemców, wysoka frekwencja oraz rynek o niskim nasyceniu powierzchnią handlową powodują, iż coraz więcej najemców decyduje się na powiększenie swoich sklepów w Galerii Victoria. Na taki ruch zdecydowała się grupa LPP, która w Victorii znacznie zwiększy powierzchnię swoich czterech sklepów.
Największy z nich, Reserved przeniesie się w ramach poziomu 0 do niemal dwukrotnie większego, bo mającego aż 2254 mkw. lokalu. Większy metraż przypadnie także marce House. Po zajęciu dwóch sąsiednich lokali, sklep z 234 mkw. urośnie do 674 mkw. Dodatkowe metry zyska również Cropp, przenosząc sklep z dotychczasowych 228 mkw. na poziomie 1 do nowego lokalu o powierzchni 668 mkw. na poziomie 0 (w lokalu trwają już prace budowlane). Także Sinsay przeniesie się do nowego lokalu na poziomie 1, zwiększając tym samym powierzchnie sklepu z 377 do aż 1231 mkw. Wszystkie sklepy zyskają nowoczesne wnętrza, a oferta produktowa zostanie wzbogacona specjalnie dla klientów centrum handlowego. Decyzje o powiększeniu sklepów w Galerii Victoria marka LPP podjęła na długo przed wybuchem pandemii COVID-19.

Kolejnym najemcą, który zdecydował się na powiększenie swojego sklepu w Galerii Victoria jest Martes Sport - sieć wielkopowierzchniowych sklepów sportowych, posiadająca w swej ofercie markowe artykuły sportowe i turystyczne. Nowy, większy lokal otrzyma aż 1128 mkw. powierzchni oraz zupełnie nową aranżację sklepu, co pozwoli w pełni zaspokoić potrzeby klientów.

- Martes Sport, Reserved, House, Cropp, Sinsay czy Media Markt to marki, które cieszą się ogromną popularnością na lokalnym rynku, co z pewnością miało duży wpływ na decyzję o przedłużeniu umów na następne 10 lat. Świętując 10-lecie otwarcia Galerii Victoria, niezmiernie miło nam poinformować, że kluczowi Najemcy zdecydowali się znacznie powiększyć nie tylko powierzchnię, ale także ofertę dla klientów centrum handlowego – powiedział Richard Keen, Członek Zarządu Keen Property Management.

Galeria Victoria w nowej odsłonie

Media Markt, Empik oraz Triumph, marki obecne w Galerii Victoria od początku jej istnienia, zdecydowały o przedłużeniu umowy najmu na kolejne lata. Media Markt i Empik dodatkowo zoptymalizują i unowocześnią swoje salony. Empik w nowej odsłonie i w nowej lokalizacji wystartował w listopadzie. Także w listopadzie swój sklep w CH Galeria Victoria otworzyła marka Meblik – salon meblowy specjalizujący się w produkcji i sprzedaży mebli dziecięcych i młodzieżowych. Meblik posiada wyjątkową technologię trójwymiarowego grawerowania dowolnych kształtów na frontach mebli. Salon o powierzchni 144 mkw. zlokalizowany jest na poziomie 1, naprzeciwko sklepu zoologicznego.

Już teraz klienci Galerii Victoria mogą cieszyć się smakiem pysznych potraw, serwowanych przez dwie nowe restauracje – Harry’s Burger oraz Ben’s Bistro. W pierwszej znajdziemy popularne dania kuchni amerykańskiej, a wśród nich burgery z wyselekcjonowanej, soczystej wołowiny lub wieprzowiny oraz ze świeżych, chrupiących warzyw. Druga oferuje bogaty wybór dań kuchni polskiej oraz różnych kuchni świata, w modnym oraz lubianym przez klientów koncepcie sprzedaży żywności na wagę.

 - Cieszymy się ogromnie, że coraz więcej Najemców, którzy są z nami od wielu lat, decyduje się na powiększenie swoich sklepów oraz na stworzenie zupełnie nowych, nowoczesnych powierzchni handlowych w naszym centrum. To tylko potwierdza, że oferowana w Galerii Victoria powierzchnia komercyjna jest wysokiej jakości i spełnia standardy największych i najbardziej wymagających sieci handlowych. Znacznie większe i nowoczesne formaty oraz bogatszy asortyment sklepów z pewnością uatrakcyjnią zakupy w Galerii Victoria. Niezmiernie cieszy mnie, że pomimo wyzwań narzuconych na sektor handlu detalicznego przez pandemię, nasi partnerzy wykazali się zaangażowaniem przedstawiając ofertę, która przysłuży się temu centrum handlowemu jeszcze przez długi czas w kolejnym dziesięcioleciu, co dodatkowo ugruntuje pozycję Galerii Victoria jako miejsca pierwszego wyboru jeśli chodzi o zakupy wśród mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Z zadowoleniem witamy również nowe marki, które jeszcze bardziej wzbogacą nasz tenant-mix. Nowe restauracje, które oferują dobrej jakości dania w atrakcyjnych cenach, z pewnością przypadną do gustu naszym klientom, a sklep Meblik wzbogaci ofertę handlowo-usługową Galerii Victoria. Jednocześnie pragnę poinformować, że prowadzimy zaawansowane negocjacje z potencjalnymi najemcami i planujemy kolejne otwarcia – powiedział Richard Keen.24 lutego pisaliśmy, dziś zdradzamy więcejNasi Czytelnicy zaniepokojeni o przyszłość swoich ulubionych sklepów pytali nas o kierunek zmian trwających właśnie w Galerii Victoria. Sprawdziliśmy tę kwestię i mamy dla Was dobre, choć zagadkowe wieści...

- Co się dzieje ze sklepem Reserved? Ten w Galerii Victoria jest zamknięty, przy Tesco również - pisze pani Wioleta i prosi o sprawdzenie. Okazało się, że popularna w naszym mieście marka istotnie nie zaprasza obecnie do swoich punktów, choć zainteresowanie wiosenną kolekcją odzieży, z uwagi na pogodę, jest ogromne.
 
- Uspokajamy, marka ta nie "ucieka" z naszej galerii, w sklepie prowadzony jest remont. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie - mówi zagadkowo Marcin Chwiałkowski z Keen Property Management, firmy zarządzającej Galerią Victoria w Wałbrzychu.
Nadmienia również, że już wkrótce w wałbrzyskiej galerii nastąpią duże zmiany dotyczące nie tylko Reserved. Wiele lokali zostanie "uruchomionych w nowej odsłonie". To będzie rozległa i - jak zapewnia przedstawiciel spółki - pozytywna zmiana. Czekamy zatem na wyklarowanie się nowego ładu w największym w mieście centrum handlowym. 

Co się tyczy Reserved w Pasażu Tesco, niestety nie udało nam się potwierdzić utrzymania najmu, zatem nie możemy potwierdzić powrotu tej marki na pogranicze Szczawna-Zdroju oraz Podzamcza.


Więcej o naszej galerii

Galeria Victoria, która jest pierwszym nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowo-rozrywkowym w Wałbrzychu i regionie, została otworzona w 2010 roku. Obiekt, którego powierzchnia wynosi 43 000 m2, nie tylko podniósł prestiż miasta, ale przyciąga też do niego mieszkańców całego regionu. W centrum handlowym znajduje się pierwsze w Wałbrzychu wieloekranowe kino (Cinema City), liczne restauracje i kawiarnie, a także sklepy znanych polskich i międzynarodowych marek. Piękna i unikalna architektura centrum handlowego, jego lokalizacja oraz obecność hotelu czynią z Galerii Victoria bardzo atrakcyjną lokalizację dla najemców. W ramach kompleksu, wiosną 2011 r. został otworzony park handlowy, który znacząco wzbogacił ofertę Galerii Victoria. Dużą atrakcję stanowi także znajdujący się na terenie centrum amfiteatr, będący latem miejscem plenerowych koncertów.


Keen Property Management

(KPM)
specjalizuje się w zarządzaniu centrami handlowymi, łącząc takie zalety zarządzania przez właściciela jak szybkość podejmowania decyzji, z profesjonalnym podejściem i transparentnością rozliczeń, typowymi dla zewnętrznego usługodawcy. Firma Keen Property Management (KPM) jest znana na polskim rynku z szerokiego portfela wysokiej jakości projektów do których zalicza się m.in. centrum handlowe Galeria Victoria w Wałbrzychu o powierzchni najmu 43.000 m2, Plaza Rzeszów, supermarket Carrefour w Konstancinie-Jeziorna, Hotel Ibis Styles w Wałbrzychu czy sieć siłowni CityFit zlokalizowana na terenie całego kraju. Keen Property Management posiada również doświadczenie w podwyższaniu wartości aktywów poprzez wykorzystanie potencjału istniejących projektów. Dotychczas z powodzeniem rozbudowano dwa centra handlowe tj. Rzeszów Plaza, które zyskało dodatkowo 6.000 m2 powierzchni najmu oraz centrum handlowe Galeria Victoria. KPM jest także skupiona na akwizycji i rozwoju portfela nieruchomości z długoterminowymi umowami najmu z wiodącymi operatorami spożywczymi w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Spółka zatrudnia wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzięki dogłębnej znajomości rynku oraz wieloletniemu doświadczeniu, sukcesywnie zwiększają wartość zarządzanych aktywów.

Pamiętacie jak budowano Galerię Victoria? Przypominamy - Wałbrzych: Galeria Victoria - jak wybudowano kolosa? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

10-te urodziny Galerii Victoria: Galeria Victoria ma już 10 lat! Losowanie auta i fajerwerki [ZDJĘCIA]

Zobacz też:
Galeria Victoria wprowadza segregację odpadów!
Woda dla psa, dom dla kota przy centrach handlowych [FOTO]
Wałbrzych kibicuje! Galeria Victoria biało-czerwona [FOTO]
Galeria Victoria: Co ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych?
DWIE PLAŻE, TYLKO MORZA BRAK

Kto odwiedził galerię?
Co Pascal ugotował w Wałbrzychu? [FOTO]
Wałbrzych: Magda Gessler zdradziła swoje tajemnice [FOTO]

Koncert Margeret przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]
Wałbrzych: Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan [FOTO]
WALENTYNKI Z ALEKSANDRĄ SZWED I SOUND'N'GRACE

Nowi najemcy:
OTWARCIE TK MAXX W WAŁBRZYCHU

Przykładowe imprezy na terenie GV:
Galeria Victoria: Święto koszykówki 3x3. Show Grabowskiego (DUŻO ZDJĘĆ)
Wałbrzych: oto finalistki konkursu Miss Polonia (FOTO)
RING GIRLS W GALERII VICTORIA
FOOD TRUCKI PRZEZ CAŁY WEEKEND [ZDJĘCIA]
TARGI ŚLUBNE I KOMUNIJNE 2017 [ZDJĘCIA]
STARE SAMOCHODY W GALERII VICTORIA NA WOŚP
W KRÓLESTWIE JEDI, HOBBITÓW I WIEDŹMINA
WOLONTARIAT GROZI UZALEŻNIENIEM

Inne zjawiska związane z centrum handlowym
8 marca 2019 - Wałbrzych: Alarm bombowy w Galerii Victoria [ZDJĘCIA]
18 października 2017 - Wałbrzych: Galeria Victoria - alarm bombowy - [AKTUALIZACJA] [FOTO]
PLAGA WAGARÓW W WAŁBRZYCHU; ZAMIAST DO SZKOŁY, CHODZĄ DO GALERII
EWAKUACJA SALI KINOWEJ PODCZAS WIECZORNEGO SEANSUElżbieta Węgrzyn
fot. użyczone - GV