Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" wydała 4 kolejne decyzje o wsparciu inwestycji w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Kto rozbuduje się u nas?


Jak informują władze spółki, firmy: Harris Calorific International sp. z o.o., John Cotton Europe, Agro-Rydzyna sp. z o.o. zainwestują łącznie ponad 156 milionów złotych i stworzą co najmniej 40 nowych miejsc pracy. Już teraz w tych trzech zakładach pracuje ponad 1,4 tys. osób.

Harris Calorific International sp. z o.o. zainwestuje w Dzierżoniowie. Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa w obszarze produkcji drutów proszkowych dzięki nabyciu innowacyjnej linii produkcyjnej do ich wytwarzania wraz z przeprowadzeniem modernizacji istniejącej infrastruktury. Wartość inwestycji: 29 mln zł. Nowe miejsca pracy: co najmniej 10.John Cotton Europe sp. z o.o. zainwestuje w Szczawnie-Zdroju. Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa w obszarze produkcji gotowych wyrobów tekstylnych (z wyłączeniem odzieży), włókniny, materaców i wyrobów medycznych, poprzez rozbudowę istniejącego obiektu o dodatkową halę, co umożliwi znaczne rozszerzenie obszaru produkcyjnego, które w istotny sposób wpłynie na zdolności produkcyjne zakładu. Wartość inwestycji: 27,3 mln zł. Nowe miejsca pracy: co najmniej 5. Lokalizacja firmy to ul. Szczawieńska.
Agro-Rydzyna sp. z o.o. zainwestuje w Rydzynie (miejscowość Kłoda). Nowa inwestycja polegać będzie na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa produkującego wyroby z mięsa, a następnie dystrybuowane poprzez sieć marketów Dino. W ramach nowego projektu inwestycyjnego planowana jest budowa nowego magazynu logistycznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą, wyposażenie jej w odpowiednie instalacje technologiczne, techniczne oraz środki trwałe i wyposażenie oraz rozbudowa i modernizacja dotychczasowej infrastruktury produkcyjnej i technicznej oraz zakup środków trwałych. Wartość inwestycji: 100 mln zł. Nowe miejsca pracy: co najmniej 25.Firma Maxpro CNC z Wałbrzycha to kolejny polski mikroprzedsiębiorca, który dołączył do grona firm WSSE "INVEST-PARK" korzystając z rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Przedsiębiorstwo działa w dwóch branżach produkcyjnych: maszynowej obróbce i produkcji komponentów dla branży motoryzacyjnej i lotniczej oraz świadczeniu usług dla przemysłu maszynowego z zakresu wysokoprecyzyjnej obróbki metali i tworzyw z użyciem obrabiarek numerycznych CNC, projektowaniu i produkcji alternatywnych środków transportu w postaci lekkich pojazdów elektrycznych (LEV – Lightweight Electric Vehicles), których celem jest zminimalizowanie emisji zanieczyszczeń do środowiska naturalnego.

Celem nowego przedsięwzięcia jest zwiększenie mocy produkcyjnej poprzez rozbudowę istniejącego parku maszynowego. Pozwoli to na zwiększenie wydajności produkcji i rozszerzy zakres wykonywanych usług. Dzięki nowej inwestycji o wartości miliona zł ilość produkowanych elementów zwiększy się o około 20%. Lokalizacja firmy to ul. Villardczyków.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: FABRYKA CHCE SZYĆ MASECZKI, KIEDY POMOC DLA FIRM? (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WIĘCEJ ZAKŁADÓW PRZY SZCZAWIEŃSKIEJ?
WAŁBRZYCH: PRZYGOTOWUJĄ TERENY, ZAPRASZAJĄ PRZEDSIĘBIORCZYCH


WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA: PIOTR WOJTYSZKA NOWYM PREZESEM


2021 "rokiem hal" w Wałbrzychu

Pisaliśmy kilka razy o dużej inwestycji dla InPostu przy ul. Ogrodowej:
SZCZAWIENKO: UKOŃCZYLI PIERWSZĄ WIELKĄ HALĘ, BUDUJĄ DALEJ (FOTO)

WAŁBRZYCH: OGRODOWA - PIERWSZY KROK W STRONĘ REMONTU (FOTO)
UL. OGRODOWA - JEST INWESTOR, BĘDZIE PRZEBUDOWA


W ostatnim czasie powstała też hala przy ul. WysockiegoWałbrzych: Będą 'Wojny magazynowe' w naszym mieście?

W lutym rozpoczęła się budowa hali przemysłowej przy ul. Villardczyków w Wałbrzychu należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”: WSSE Wałbrzych: Trwa budowa nowej hali przemysłowej [FOTO]

Swoje hale budują również zakłady przemysłowe:

Na Villardczyków ma się też przenieść przedsiębiorstwo z innej części miasta:
Poniatów: firma z Białego Kamienia zbuduje tu dużą halę (FOTO)


Przy ul. Uczniowskiej niedaleko skrzyżowania z ul. Orkana:
WAŁBRZYCH: JAKI ZAKŁAD POWSTANIE PRZY UL. UCZNIOWSKIEJ?


Również przy Uczniowskiej, niedaleko Mando przewidziano budowę zespołu magazynowo-usługowo-produkcyjnego:
WAŁBRZYCH: JAKA FIRMA ZBUDUJE NOWĄ HALĘ PRZY UL. UCZNIOWSKIEJ? (FOTO)

Przy ul. Stacyjnej nową halę buduje świebodzicka firma ASC Workers:
Wałbrzych: nowa hala na ukończeniu. Co tam będzie? (FOTO)

Do tego rozbudowuje się:
Wałbrzych Toyota: rozbudowa fabryki, zatrudni 500 pracowników (FOTO)

A także:
WAŁBRZYCH TRISTONE: JEDNA HALA OTWARTA, DRUGA W BUDOWIE (FOTO)

Ma być też nowa hala tej firmy: 

WAŁBRZYCH: FIRMA MANDO ŚWIĘTUJE SWOJE DZIESIĘCIOLECIE (FOTO)

I powiększona hala tej:
Faurecia Wałbrzych: Zainwestują 180 mln zł i podwoją zatrudnienie

U sąsiadów:
FABRYKA ZAOPATRUJĄCA MCDONALD'S SIĘ ROZRASTA (FOTO)


Czytaj też:

WSSE WAŁBRZYCH: ZANIM BĘDZIE NOWA HALA, POWSTANIE WODOCIĄG
WSSE INVEST-PARK: MILIONY NA INWESTYCJE, POŻYCZKI I NOWA HALA (FOTO)
WAŁBRZYCH: POWSTANIE 6 HAL PRZEMYSŁOWYCH, JEDNA U NAS (WIZUALIZACJE)
WAŁBRZYCH: MINISTER JADWIGA EMILEWICZ Z MILIONAMI POŻYCZKI (FOTO)
WAŁBRZYSKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA - JAKIE MAJĄ BYĆ ZMIANY?
WAŁBRZYCH: FABRYKA NSK Z CERTYFIKATEM STOP PLASTIK (FOTO)


Opr. MS

Foto: Magdalena Sakowska, użyczone: WSSE Invest-Park