Pascal Brodnicki, kucharz i prezenter telewizyjny, 6 maja gotował dla mieszkańców Wałbrzycha w największym w mieście centrum handlowym. Jakie pyszności powstały na oczach degustatorów?

Twórca programów kulinarnych i autor książek kucharskich odwiedził nasze miasto i zapewnił smaczne zakończenie długiej majówki. Kulinarny artysta opowiadał o swojej pracy, dzielił się ciekawostkami, prowadził też warsztaty kulinarne podczas których można było poznać triki specjalisty od nienagannie ubitych jajek, czy ekspresowo pokrojonej marchewki. Wałbrzyszanie przy boku Pascala zmierzyli się m.in. z obieraniem i krojeniem cebuli.Przez całe popołudnie na oczach odwiedzających rotundę centrum handlowego powstawały potrawy i każdy mógł się poczuć jak uczestnik kulinarnego show. Kucharz podczas pracy opowiadał o kolejnych działaniach i właściwościach poszczególnych produktów oraz samej potrawie. Tak przygotowano:
- cappuccino z topinambura z orzechami i z dodatkiem sera pleśniowego,
- barwna sałatka warzywna tajska z grillowanym łososiem,
- a na deser tiramisu kajmakowe z gruszkami.W przerwach pomiędzy gotowaniem i warsztatami gość specjalny podpisywał autografy i pozował do zdjęć. Dla starszych i młodszych nie zabrakło konkursów z nagrodami, w których można było wygrać m.in. książki Pascala Brodnickiego.
Zobacz też: MAGDA GESSLER ZDRADZIŁA SWOJE TAJEMNICE

oprac. ELW
fot. JK