18 października tuż po godzinie 12 rozpoczęła się ewakuacja wałbrzyskiego centrum handlowego. Policja i straż pożarna są na miejscu. Jest podejrzenie o podłożeniu w galerii ładunku wybuchowego.

- Trwa ewakuacja galerii w związku z podejrzeniem podłożenia ładunku wybuchowego. Zostaliśmy zaalarmowani po dostarczeniu mailem ostrzeżenia przed ładunkiem wybuchowym - informuje Magdalena Korościk z KMP w Wałbrzychu. Policja po otrzymaniu tej alarmującej wiadomości rozpoczęła ewakuację w porozumieniu z władzami galerii.
Służby wyprowadzają gości i pracowników centrum, jak informuje nasz czytelnik, zamknięty jest też parking przy galerii.
Jak informuje Policja ewakuowano 300 osób. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że groźba dotyczyła wybuchu ładunku wybuchowego o godz. 14.


Aktualizacja godz.14.00

Na miejscu jest obecne Pogotowie Gazowe, Policja i Straż Pożarna. Służby planują zamknięcie ul. 1 Maja od ronda do skrzyżowania z ul. Sikorskiego o godz. 14.00. Pracownicy centrum handlowego oczekują na zakończenia działań służb przy stacji paliw.

Funkcjonariusze drogówki zawracają kierowców i pieszych idących ul. 1 Maja. Według Policji ul. 1 Maja będzie nieprzejezdna przynajmniej do godz. 14.30.


Aktualizacja

godz. 14.50 - ul. 1 Maja jest już przejezdna. Służby nie znalazły żadnego podejrzanego pakunku.
Ostatni zastęp straży pożarnej opuścił teren galerii o godz. 15.33.


Tekst opublikowany 18 października 2017 o godz. 12.30.

Elżbieta Węgrzyn