Trzej uczestnicy napadu rabunkowego na ochroniarza pewnej firmy może byli już pewni, że wszystko ujdzie im na sucho. Na razie przed nimi okres bez napadów.


Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali w ostatnich dniach trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 48-letnim pracowniku ochrony jednej z firm budowlanych działających w Zagórzu Śląskim.Do rozboju doszło pod koniec listopada zeszłego roku. Sprawcy zaatakowali 48-latka w nocy. Jeden z mężczyzn przystawił mu nóż do gardła i cały czas pilnował. Dwóch pozostałych, zastraszając kijem bejsbolowym, ukradło ochroniarzowi portfel z dokumentami oraz pieniędzmi, a także telefon komórkowy. Następnie podejrzani włamali się do firmowego kontenera, z którego zabrali markowe elektronarzędzia oraz urządzenia budowlane. W sumie zgarnęli łup o wartości ponad 15 tysięcy złotych.P
olicjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w ciągu ostatnich tygodni zatrzymali wszystkich ukrywających się sprawców przestępstwa. To trzej mieszkańcy Wałbrzycha w wieku 20, 22 i 38 lat. Podejrzani decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zostali już tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Wszystkim za dokonanie rozboju przy użyciu nożna i innego niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności od 3 do lat 12.


Czytaj też:
POLICJA: W BIAŁY DZIEŃ RZUCIŁ SIĘ NA KOBIETĘ Z NOŻEM
POLICJA: WPADŁ Z NOŻEM I UCIEKŁ Z LAPTOPEM
POLICJA: DUSIŁ CHŁOPCA I GROZIŁ MU NOŻEM
POLICJA: NÓŻ PRZYŁOŻONY DO GARDŁA WBIŁ SIĘ W CIAŁO SPRAWCY
PODZAMCZE: NOŻEM TERRORYZOWAŁ SĄSIADÓW I MIAŁ SPORO DO UKRYCIA
POLICJA WAŁBRZYCH: ROZBÓJ Z MŁOTKIEM W RĘKU
JEDEN TRZYMAŁ, DRUGI GROZIŁ NOŻEM

POLICJA: NAPAD NA DOSTAWCĘ PIZZY. UDZIAŁ WZIĘŁY... DWIE PANIE
POLICJA: POBILI GO KOLEDZY I UKRADLI MU SAMOCHÓD
POLICJA: NAPADLI W PIĘCIU NA JEDNEGO, NAJMŁODSZY MIAŁ 15 LAT
NOWE MIASTO: GROZIŁ SPRZEDAWCZYNI, ŻE JĄ ZABIJE
POLICJA: POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM ZA ROZBÓJ
NAPADLI, SKOPALI, OKRADLI

ROZBÓJ Z MŁOTKIEM W RĘKU
ARESZTOWANI SPRAWCY NAPADÓW NA SALONY GIEROpr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych