We wtorek, 31 października, doszło w regionie do rozboju. 20-letni sprawca groził 45-latkowi młotkiem i zabrał mu grzebień, maszynkę do golenia oraz tackę z jedzeniem.

31 października dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymał zgłoszenie o rozboju, do jakiego doszło w jednym z mieszkań w centrum Boguszowa - przy ul. Główniej (dawna Fornalskiej). Policjanci ustalili, że do mieszkania 45-letniego mieszkańca Boguszowa-Gorc wszedł młody mężczyzna. Zaatakował gospodarza młotkiem, a następnie ukradł tackę z jedzeniem, maszynkę do golenia oraz grzebień.

Policjanci wytypowali sprawcę rozboju. Zatrzymanie go było tylko kwestią czasu. 2 listopada w ręce mundurowych wpadł, ukrywający się na działkach 20-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc. W czasie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Ustalono też, że młody człowiek ma na swoim przestępczym koncie dużo więcej. Śledczy udowodnili 20-latkowi popełnienie jeszcze 7 kradzieży i włamań do altan i pomieszczeń gospodarczych na terenie Boguszowa-Gorc.

Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym przez funkcjonariuszy materiałem dowodowym zdecydował, że podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też:
POBILI BEJSBOLEM, ZDOBYLI ŁUP ZA 5 ZŁ
BIŁ BEZ LITOŚCI, A POTEM OKRADŁ
NAPADLI ICH WE CZTERECH I ZACZĘLI BIĆ
JEDEN TRZYMAŁ, DRUGI GROZIŁ NOŻEM
NAPADLI, SKOPALI, OKRADLI

POBIŁ STARSZEGO PANA BEZ POWODU
POLICJA WAŁBRZYCH: KOLEJNY NASTOLETNI ROZBÓJNIK
POLICJA WAŁBRZYCH: JEDEN NASTOLATEK JAK 12 ROZBÓJNIKÓW
ZATRZYMANA 16-LATKA DOKONAŁA ROZBOJU


KMP Wałbrzych
oprac. ELW