Do szamotaniny z użyciem noża doszło w domku jednorodzinnym. Znowu, jak w mauzoleum, finał dość nieoczekiwany.


Trzech mężczyzn wtargnęło do domku jednorodzinnego pod Mieroszowem. Właściciel domu był ich kolegą, a mimo tego jeden z nich przyłożył mu nóż do gardła. Następnie wszyscy zagrozili 20-latkowi pozbawieniem życia i siłą wyciągnęli go na zewnątrz budynku. Wtedy do miejsca zamieszkania wróciła najbliższa rodzina pokrzywdzonego. Spłoszeni napastnicy zaczęli uciekać, a jeden z nich podczas szamotany upadł na nóż, którego użył do popełnienia przestępstwa.


Poinformowani o zdarzeniu policjanci z Boguszowa-Gorc od razu rozpoczęli działania operacyjne w celu zatrzymania sprawców napaści. Dwaj pierwsi mężczyźni w wieku 27 i 30 lat wpadli w ręce funkcjonariuszy tego samego dnia na terenie Mieroszowa. Trzeci ze sprawców - również 30 latek - z raną od noża zgłosił się do wałbrzyskiego szpitala, a tuż po jego opuszczeniu także został zatrzymany przez mundurowych.

Podejrzani za groźby karalne mogą trafić za kraty więzienia na 2 lata. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.

Czytaj też:
POLICJA WAŁBRZYCH: ODBIERAŁ DŁUGI ZA POMOCĄ NOŻA
ŚRÓDMIEŚCIE: DŹGNĘŁA MĘŻA NOŻEM I UKRYŁA SIĘ U KOLEŻANKI
PODZAMCZE: ZAZDROSNY O SWOJĄ BYŁĄ UŻYŁ NOŻA
POLICJA: CHCIAŁ ZABIĆ SYNA NOŻEM?
POLICJA WAŁBRZYCH: PRÓBOWAŁA ZASZTYLETOWAĆ PARTNERA?
UGODZIŁ NOŻEM SWOJĄ DZIEWCZYNĘ. PRZYSZEDŁ, ŻEBY ZABIĆ?
WAŁBRZYCH: KRWAWY KONIEC SOBOTNIEJ IMPREZOpr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych