Filmowcy nas nie opuszczają. Można na nich trafić nawet podczas zwykłego spaceru w okolicach naszego miasta, a już wkrótce zawitają do Śródmieścia. Jakie nowe produkcje u nas powstają?

Filmowcy z GOPR-owcami

Odezwała się do nas zaintrygowana Czytelniczka, która podczas wędrówek po Górach Wałbrzyskich napotkała ekipę filmowców kręcących ujęcie na szlaku turystycznym nieopodal platformy widokowej na Jałowcu Małym.Zapytała nas, jaki film tam powstaje i oto, co udało nam się ustalić:

- W piątek i sobotę (14 września) braliśmy udział w zdjęciach do serialu na temat Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - mówi Łukasz Pokorski, naczelnik Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR i zaznacza, że w nic więcej na ten temat obecnie nie może zdradzić. Wiadomo jedynie, że zdjęcia odbywały się w wałbrzyskiej stacji centralnej na ul. Poznańskiej, a także w plenerze m.in. w okolicy Borowej.
Nieoficjalnie udał nam się ustalić, że produkcję prowadzi ekipa Polsatu, a zdjęcia do planowanego cyklu robione są na terenie całego kraju. Te z okolic Wałbrzycha już zakończono. Nie jest znany jeszcze tytuł, ani data emisji tej produkcji.


W areszcie i Górach Sowich

Ale to nie jedyna ekipa filmowa, która u nas pracuje w ostatnich tygodniach. Już wkrótce filmowcy pojawią się w centrum naszego miasta i zaanektują opuszczony areszt śledczy.

Od kilku tygodni w Górach Sowich powstają także zdjęcia do drugiego sezonu serialu kryminalnego ATM Grupy "Znaki". Były kręcone również w Nowej Rudzie. Akcja toczy się w fikcyjnej miejscowości Sowie Doły. Tym razem śledztwo jest prowadzone w sprawie zaginięcia córki komisarza Treli, potem jej przyjaciółki, a w końcu pary podróżników. W głównych rolach Andrzej Konopka, Helena Sujecka, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Mirosław Kropielnicki, Michał Czernecki, Andrzej Mastalerz, Magdalena Żak. Reżyseria: Jakub Miszczak i Monika Filipowicz. Poprzednia seria cieszyła się taką popularnością, że pokazano ją także na "Polsacie", premiera kolejnych ośmiu odcinków jest planowana wiosną 2020 w AXN.
Filmowcy uwielbiają nasz region zwłaszcza w ostatnich czasach:
WAŁBRZYCH: STATYŚCI SPOTKALI SIĘ NA PREMIERZE "FIGHTERA" (FOTO)
KLATKA: JAK STARY AUTOBUS STĄD ZAGRAŁ W FILMIE O MMA (FOTO)
2018 - WAŁBRZYCH I REGION PRZYCIĄGA FILMOWCÓW JAK MAGNES (FOTO, FILM)
FILM POWIERNIK: ZDJĘCIA ZAKOŃCZONE (FOTO)
POWIERNIK POKAŻE ŚWIATU HISTORIĘ OKOLIC WALIMIA [FOTO]
ZAMEK KSIĄŻ CORAZ WAŻNIEJSZY NA MAPACH FILMOWCÓW (FOTO)
WAŁBRZYCH: FILM - BRIGITTE BARDOT CUDOWNA - KRĘCONY W ZAMKU KSIĄŻ (FOTO)

WAŁBRZYCH: SERIAL NETFLIXA - ZDJĘCIA RÓWNIEŻ W ZAMKU KSIĄŻ
SOWIECI RABOWALI I PALILI W ZAMKU KSIĄŻ [FOTO]
FILMOWCY GOŚCILI W KSIĄŻU. JAKIE FILMY TU POWSTAŁY?
PASIKOWSKI KRĘCI W GŁUSZYCY
EKIPA FILMOWA NAGRYWAŁA W KOLEGIACIE
CIEMNO, PRAWIE NOC - I O CZYM MÓWIĄ GWIAZDY? (FOTO)
WAŁBRZYCH: CZEMU FILMOWCY UPODOBALI SOBIE ŚRÓDMIEŚCIE (FOTO)Elżbieta Węgrzyn, Magdalena Sakowska
Foto użyczone: Czytelniczka Wałbrzych Dla Was.info, Magdalena Sakowska