To już druga członkini rodziny Hochbergów, która angażuje się w życie instytucji naszego miasta z realną pomocą. Hrabianka Felicitas von Hochberg, prawnuczka Daisy i miłośniczka zwierząt, po raz pierwszy wsparła wałbrzyskie schronisko dla bezdomnych zwierząt bardzo potrzebnymi preparatami przeciw pasożytom.


Do naszego Schroniska dotarły paczki z Niemiec od hrabianki Felicitas von Hochberg – dostaliśmy ogromne wsparcie w postaci skutecznych preparatów przeciwko pchłom/kleszczom/robakom dla psów i kotów. Dzięki tej pomocy nasze zwierzęta będą skutecznie zabezpieczone przed różnego rodzaju pasożytami przez co najmniej kilka miesięcy. Dziękujemy z całego serca hrabiance Felicitas von Hochberg za okazane wsparcie i zainteresowanie losem naszych psiaków i kociaków! - poinformowało wałbrzyskie schronisko na swoim profilu społecznościowym 8 sierpnia.

Hrabianka Felicitas von Hochberg to jedyna córka księcia Bolka VI von Pless i jedyna prawnuczka księżnej Daisy, na której kończy się ta gałąź rodu. Do Wałbrzycha przyjechała po 26-letniej przerwie w czerwcu 2017 roku i od tego czasu zjawia się tu regularnie. Po uroczystościach związanych z urodzinami jej prababki pod koniec czerwca 2019 hrabianka odwiedziła wałbrzyskie schronisko i zaproponowała pomoc dla niego. O możliwość takiej pomocy dopytywała już wcześniej. Placówka spodobała jej się, a teraz dotarła pierwsza partia pomocy:Hrabianka Felicitas jak jej prababka kocha zwierzęta i ma suczkę znajdę, która została uwiecznion
a na zdjęciu wykonanym dla Fundacji Księżnej Daisy von Pless wraz z książańskim kotem Banderasem:Schronisko apeluje o adopcję zwierząt, pęka w szwach, jest tu ponad 40 kotów mniejszych i większych, są dziesiątki psów. Niektóre zwierzęta muszą być pod stałą opieką weterynaryjną.

Na szczęście chętnych do pomocy nie brakuje, 8 sierpnia dotarł też przekaz o wartości 1450 zł na koci inkubator nadesłany przez Caryne Chow z Singapuru. A wcześniej kolejni nowożeńcy dostarczyli do schroniska karmę, która została zebrana zamiast kwiatów podczas ślubu.
Paczka od hrabianki to nie pierwsza pomoc dla wałbrzyskich instytucji ze strony rodziny księcia Bolko VI von Pless, wnuka księżnej Daisy, która w ostatnich latach regularnie odwiedza zamek Książ i Wałbrzych.

Podczas swojej majowej wizyty w Książu w 2018 roku księżna Marie Elisabeth "Lili" odwiedziła wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II, żeby się zorientować w potrzebach placówki, a latem przysłała komplet nowych stolików, które stanęły przy łóżkach pacjentów. W tym roku w czerwcu ponownie odwiedziła hospicjum ze swoją córką z pierwszego małżeństwa, hrabianką Johanną i ma zamiar zakupić dla pacjentów 10 koncentratorów tlenu. O wizycie pisaliśmy: WAŁBRZYCH: KSIĘSTWO VON PLESS - PALMY, WYSTAWA, HOSPICJUM (FOTO).


Czytaj też:
KSIĄŻ: KONCERT DLA MICHAŁA I DAISY NA 5-LECIE FUNDACJI (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ: TAKI BYŁ ŚLUB HRABIANKI VON HOCHBERG (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ: GOŚCIE Z LITWY, DĄB I WYCIECZKI ARYSTOKRATÓW (FOTO)
KSIĄŻ - ALEJA HOCHBERGÓW OTWARTA
KSIĄŻ, KSIĄŻĘ, KSIĘŻNA I NOWA KSIĄŻKA O HOCHBERGACH (FOTO)
NOWA KSIĄŻKA O DAISY VON PLESS - TAJEMNICE PIĘKNEJ ARYSTOKRATKI
URODZINY DAISY - CAŁA PRAWDA O SŁYNNYCH PERŁACH
PAPIEROŚNICA KSIĘŻNEJ I NOWY (WSPÓŁ)WŁAŚCICIEL KSIĄŻA


O schronisku:
WAŁBRZYCH: SCHRONISKO MA NOWY SAMOCHÓD, A WKRÓTCE SIEDZIBĘ (FOTO)
BĘDZIE NOWE AUTO W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT
SCHRONISKO WAŁBRZYCH: JAKIE AKCJE NA RZECZ ZWIERZAKÓW?
WAŁBRZYCH: NADCHODZI WIELKIE KOCIE ŚWIĘTO: BĘDZIE SZPITAL? (FOTO)
WAŁBRZYCH: DUŻA ZMIANA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT
WAŁBRZYCH: WIELKA AKCJA NA RZECZ BEZDOMNYCH ZWIERZAKÓW!
OKIEM FOTOGRAFA PRZYRODY: ROBIMY ZDJĘCIA PSOM ZE SCHRONISKA! (FOTO)
WAŁBRZYCH: SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT DOSTAŁO 2 TONY KARMY (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wałbrzychu, Fundacja Księżnej Daisy von Pless, wałbrzyskie Hospicjum im. Jana Pawła II
Zdjęcie główne: Felicitas von Hochberg po 26 latach w zamku Książ (Magdalena Sakowska)