Niedawno pisaliśmy o planowanych wyburzeniach na potrzeby budowy Trasy Sudeckiej w Wałbrzychu przy ul. Kamienieckiej i 1 Maja. Sprawdziliśmy też, czy rozbiórki są planowane również w Boguszowie, gdzie w ramach tej ogromnej inwestycji planowana jest budowa obwodnicy.

Część boguszowska inwestycji zacznie się za serpentynami, czyli pełnym zakrętów i podjazdów fragmentem drogi nr 367 łączącym ul. Zachodnią na Sobięcinie z ul. Krakowską na terenie gminy Boguszów-Gorce. Dzięki obwodnicy większość ruchu kołowego zostanie wyprowadzona z centrum Boguszowa. W ramach inwestycji postanie m.in. rondo przy ul. 1 Maja, przebudowana zostanie ul. Szybowa i przebudowany będzie wiadukt na ul. Świerczewskiego, gdzie powstanie osobne bezpieczne przejście dla dla pieszych. Do realizacji tych zamierzeń, podobnie jak w Wałbrzychu, niezbędne będą wyburzenia budynków. - Zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym dla odcinka w granicach administracyjnych Boguszowa-Gorc do wyburzenia przeznaczone są 4 budynki mieszkalne przy ulicach: Sienkiewicza 28, Kolejowa 21, Waryńskiego 24 i Waryńskiego 31 - informuje Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa-Gorc.

Sienkiewicza 28,


Kolejowa 21,Waryńskiego 24 i 31


Po zakończeniu procedur w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej, za pośrednictwem której inwestycja ma uzyskać dofinansowanie unijne, nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie i ogłoszenie przetargu na realizację całego fragmentu drogi sudeckiej - od ul. II Armii w Wałbrzychu przez ul. 1 Maja i Zachodnią oraz serpentyny w Wałbrzychu, czyli część sobięcińską oraz część boguszowską.

W Wałbrzychu wyburzono już budynki przy skrzyżowaniu ul. 1 Maja i II Armii, gdzie poszerzone zostanie skrzyżowanie. Jak to się odbędzie w Boguszowie? Dowiemy się po przetargu. - Ich wyburzenie wykonane zostanie przez wykonawcę robót wybranego w przetargu i po uzyskaniu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Nie ma możliwości określenia dokładnej daty - wyjaśnia Kujawa. Boguszowowi zależy na obwodnicy, jak informuje Ratusz we współpracy z gminą Wałbrzych (ZDKiUM) przygotowane zostały dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu na wykonawcę projektu i robót budowlanych w systemie zaprojektuj i wybuduj. Trwają jeszcze ostatnie szlify dokumentów.

Przypominamy, że część sobięcińsko - boguszowska Trasy Sudeckiej ma uzyskaną decyzję środowiskową, a zadanie to będzie wykonane na zasadzie "zaprojektuj wybuduj". Jego etapy mają być wykonywane po ustaleniu harmonogramu do 2022 roku.

Rozbiórki w Wałbrzychu:
WAŁBRZYCH: SEZON ROZBIÓRKOWY TRWA: CO JESZCZE DO WYBURZENIA?
WAŁBRZYSKIE BUDYNKI: KTÓRE DO WYBURZENIA, KTÓRE RATOWAĆ?
WAŁBRZYCH - PALESTYNA: WKRÓTCE PIERWSZE WYBURZENIA [FOTO]
PALESTYNA DO WYBURZENIA I NIE TYLKO

WYBURZENIA W WAŁBRZYCHU: SPRAWDŹ, CO ZNIKNIE Z MAPY MIASTA

Trasa Sudecka - fragment wałbrzysko-boguszowski:
CO Z KAMIENIECKĄ I TRASĄ SUDECKĄ?
TRASA SUDECKA: WYBURZANIE NA UL. II ARMII [FOTO]
TRASA SUDECKA: PRZETARG NA NA UL. 1 MAJA I OBWODNICĘ BOGUSZOWA WKRÓTCE

TRASA SUDECKA: RUSZYŁ PRZETARG NA UL. KAMIENIECKĄ I RONDO


O inwestycji tej również: 
WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA: DROGA IDZIE DO REMONTU

TRASA SUDECKA WAŁBRZYCH - ŚWIDNICA: WKRÓTCE REALIZACJA

Polecamy również
: WAŁBRZYCH: JAKIE INWESTYCJE DROGOWE ZAPLANOWANO NA ROK 2018?


Elżbieta Węgrzyn