Mieszkańcy zatrzymali pijanego kierowcę nim wyjechał na drogę. Nieodpowiedzialny głuszyczanin został zatrzymany, miał w organizmie 3,18 promila alkoholu. Przy okazji wpadła też jego pasażerka... była poszukiwana.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 15 kwietnia około godziny 13. Mieszkańcy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju zauważyli dwóch mężczyzn i kobietę pijących alkohol. Po zakończeniu zakrapianej imprezy osoby te wsiadły do pojazdu, a będący za kierownicą mężczyzna mimo, że ledwo trzymał się na nogach, próbowały wyjechać z posesji. Świadkowie podjęli natychmiastową interwencję, uniemożliwili sprawcy przestępstwa dalszą jazdę i wezwali Policję.
 

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu szybko przybyli na miejsce zgłoszenia. Badanie 61-letniego kierującego na zawartość alkoholu wykazało 3,18 promila tej substancji w jego organizmie. Mężczyźnie odebrane zostało prawo jazdy kat. B. Podczas czynności mundurowi ustalili także, że 55-letnia pasażerka pojazdu jest osobą poszukiwaną, dlatego została ona zatrzymana przez policjantów.  61-letni głuszyczanin stanie teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.
 

Właściwa reakcja mieszkańców Jedliny-Zdroju pozwoliła najprawdopodobniej uniknąć tragedii na drodze. Dlatego policjanci przy każdej okazji przypominają: Jeżeli widzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji pod numerem alarmowym 997, który wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.

Pokrewne tematy:
PIJANY KIEROWCA POTRĄCIŁ DWOJE DZIECI
JECHAŁA PIJANA, WIOZŁA DWOJE DZIECI
PIJANY KIEROWCA UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ WIOZĄC 3-LATKĘ BEZ FOTELIKA
POLICJA: TRZECH BEZ PRAWA JAZDY, ALKOHOL I DZIECKO
POLICJA WAŁBRZYCH: NAPIŁ SIĘ I CHCIAŁ PRZEWOZIĆ DZIECI
WESOŁY AUTOBUS UDERZYŁ W RADIOWÓZ
PIJANY RAJD PRZEZ PODZAMCZE- TARANOWAŁ SAMOCHODY
120 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM - ALE INNI KIEROWCY SĄ CZUJNI
SZALONY KIEROWCA TIR-A W AKCJI

oprac. i fot. ilustracyjne ELW