Wyjął nóż i wbił starszemu bratu w plecy prawdopodobnie dlatego, że obaj byli pijani. Policji podał jednak jeszcze jeden powód... dość zaskakujący.


Wizytą w szpitalu zakończyła się awantura nietrzeźwego rodzeństwa, do której doszło w dzielnicy Sobięcin. 21-letni mężczyzna po gwałtownej wymianie zdań ze starszym bratem sięgnął ostatecznie po nóż i dwukrotnie wbił mu go w plecy. Miało to miejsce
w miniony wtorek 5 lutego po godzinie 23:00 w jednym z budynków przy ul. Karkonoskiej.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że młodszy z mężczyzn doprowadził do kłótni, ponieważ był niezadowolony z tego, że jego 31-letni brat... niewłaściwie dba o higienę intymną. Na ciele pokrzywdzonego były dwie rany kłute i potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagrażało niebezpieczeństwo.
Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obu panów. Okazało się, że sprawca miał ponad pół promila tej substancji w organizmie, a pokrzywdzony ponad półtora promila.

Zatrzymany 21-latek przyznał się do ataku i oświadczył, że nie chciał zrobić bratu krzywdy, a tylko go nastraszyć. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec niego dozór policyjny, nakaz opuszczenia zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Czytaj też:
DLACZEGO NOŻOWNIK CHCIAŁ ZABIĆ ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM?
POLICJA: WPADŁ Z NOŻEM I UCIEKŁ Z LAPTOPEM
POLICJA: DUSIŁ CHŁOPCA I GROZIŁ MU NOŻEM
POLICJA: NÓŻ PRZYŁOŻONY DO GARDŁA WBIŁ SIĘ W CIAŁO SPRAWCY

POLICJA WAŁBRZYCH: ODBIERAŁ DŁUGI ZA POMOCĄ NOŻA
ŚRÓDMIEŚCIE: DŹGNĘŁA MĘŻA NOŻEM I UKRYŁA SIĘ U KOLEŻANKI

PODZAMCZE: NOŻEM TERRORYZOWAŁ SĄSIADÓW I MIAŁ SPORO DO UKRYCIA
JEDEN TRZYMAŁ, DRUGI GROZIŁ NOŻEM

PODZAMCZE: ZAZDROSNY O SWOJĄ BYŁĄ UŻYŁ NOŻA
POLICJA: CHCIAŁ ZABIĆ SYNA NOŻEM?
POLICJA WAŁBRZYCH: PRÓBOWAŁA ZASZTYLETOWAĆ PARTNERA?
UGODZIŁ NOŻEM SWOJĄ DZIEWCZYNĘ. PRZYSZEDŁ, ŻEBY ZABIĆ?
WAŁBRZYCH: KRWAWY KONIEC SOBOTNIEJ IMPREZYOpr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych