Juniorzy młodsi KPS-u Chełmca Wałbrzych dotarli do turnieju finałowego mistrzostw Polski, który odbył się w Krakowie. W rywalizacji ośmiu najlepszych ekip z rocznika 2005 w Polsce zajęli świetne, siódme miejsce.

Prowadzony przez Tomasza Botwinę Chełmiec rozgrywkach na Dolnym Śląsku odniósł komplet szesnastu zwycięstw. W etapie ćwierćfinałowym nasi wybrali się do Lublina, gdzie ograli gospodarzy, TPS Lublin 3:0, Gdyńską Akademię Siatkówki 3:0 oraz Czarnych Radom 3:2. W starciu z radomianami emocji nie brakowało do samego końca, bo Chełmiec w piątym secie wygrał 15:13! W ostatniej potyczce musiał uznać wyższość Energetyka Poznań (0:3), ale to niepowodzenie nie przekreśliło szans by grać dalej. Na otwarcie turnieju półfinałowego wałbrzyszanie ulegli AZS Stoelzle Częstochowa 0:3, ale już w drugim spotkaniu pod Jasną Górą pokonali Gwardię Wrocław 3:1 (w pierwszym secie 29:27!). Decydujący o awansie do finału okazał się mecz z Jokerem Piła, wygrany 3:0, w którym MVP wybrano rozgrywającego Chełmca, Jana Wiernickiego.

Obok Wiernickiego w składzie Chełmca należy wyróżnić przyjmującego Bartłomieja Nackowskiego, który występował także w wyjściowych składzie zespołu juniorów. Podopieczno Dariusza Ratajczaka byli o włos od awans do finałów w swojej kategorii wiekowej, ale do sukcesu zabrakło im wygrania jednego seta. Wielką siłą juniorów młodszych Chełmca jest środkowy Oskar Kukie. Mierzący 209 cm wzrostu zawodnik to ekspert od blokowania rywali nad siatką. Na co dzień związany jest ze Szkolą Mistrzostwa Sportowego w Spale i ma za sobą powołania do reprezentacji Polski.

W rozgrywkach finałowych pod Wawelem poprzeczka zawieszona była niezwykle wysoko. Ambitny zespół z naszego miasta "wyrwał" jednego seta w starciu z Wolą Warszawa, zwyciężając na przewagi. W pozostałych setach oraz dwóch kolejnych potyczkach musieli jednak uznać wyższość rywali. W meczu o 7. miejsce prowadzili już 2:0, ale przeciwnicy ze stolicy doprowadzili do tie-breaku. Ostatecznie górą byli wałbrzyszanie!

Wyniki naszych siatkarzy w Krakowie:


Chełmiec - MOS Wola Warszawa 1:3 (19:25, 16:25, 26:24, 16:25)
Chełmiec - Jastrzębski Węgiel 0:3  (14:25, 23:25, 17:25)
Chełmiec - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (22:25, 26:28, 20:25)
O 7. miejsce: Chełmiec - Metro Warszawa 3:2 (25:12, 25:21, 23:25, 23:25, 15:9)

Juniorzy młodsi KPS Chełmca Wałbrzych:

Bartłomiej Nackowski (kapitan, na zdjęciu)
Jan Wiernicki
Bartosz Jurga
Oskar Kukie
Oliwier Misiak
Natan Wojtasik
Michał Sulanowski
Grzegorz Tchorowski
Kacper Słowik
Maciej Stawarz
Oskar Bogdański
Daniel Wojtasik
Antek Zieliński
Oliwier Zych

Trenerzy: Tomasz Botwina, Mariusz Jerzyk
Fizjoterapeuta: Maciej Byra

Klasyfikacja końcowa MP juniorów młodszych:

1.miejsce: ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa
2.miejsce: AT Jastrzębski Węgiel
3.miejsce: KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
4.miejsce: BKS Siatkówka Młodzieżowa Chemik Bydgoszcz
5.miejsce: UMKS MOS Wola Warszawa
6.miejsce: Enea Energetyk Poznań
7.miejsce: KPS Chełmiec Wałbrzych
8.miejsce: KS Metro Warszawa