Maja Olszak halową mistrzynią Polski U-18 w biegu na 60 metrów przez płotki! Zawodniczka LKS-u Górnika Wałbrzych była bezkonkurencyjna w Toruniu, dodatkowo ustanawiając rekord życiowy.

Podopieczna Grzegorza Banaszka w finale do mety dobiegła z czasem 8,52. Urodzona w 2004 roku płotkarka do biegu o medale dostała się z najlepszym czasem w eliminacjach. 

- Udało się pobić rekord życiowy, z czego bardzo się cieszę. To mój pierwszy złoty medal w karierze. Nie stresowałam się, dobrze czułam się już na starcie, w blokach. Wyłączyłam głowę, [a potem] Już tylko do przodu, mocny atak w płotki. Nie jestem szczególnie szybka, ale nadrabiam techniką. Chciałabym wiązać przyszłość z płotkami, z lekkoatletyką. Już mój tata trenował w przeszłości biegi długodystansowe. Ja zaczynałam od wieloboju, ale okazało się, że najlepiej radzę sobie w biegu przez płotki - skomentowała swój występ na gorąco po finale Olszak (dla Polskiego Związku Lekkiej Atletyki)


Olszak wywodzi się z Kamiennej Góry (fot. Instagram)


W mistrzostwach kraju do lat 18 Górnika reprezentowali także Martyna Sterenga (czwarte miejsce w skoku w dal) oraz Maciej Wojciechowski (dziesiąty w pchnięciu kulą).

Dzień wcześniej brązowy medal U-20 w skoku w dal wywalczyła dla Górnika Ada Polerowicz.
Olszak (na zdjęciu, fot. Instagram) i wspomniana wyżej Polerowicz to nie jedyne podopieczne trenera Banaszka, które przynosiły Górnikowi chlubę w ostatnich latach. W 2017 roku halowe mistrzostwo Polski w pięcioboju zdobyła Weronika Grzelak.