Maja Olszak z LKS Górnika Wałbrzych wystartowała w finale 100 metrów przez płotki podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski U-18, które odbyły się we Włocławku. Jak jej poszło?

W eliminacjach Olszak pobiegła przeciętnie. Z czasem 14.28 zajęła trzecie miejsce w swoim biegu i nie była pewna awansu do finału A. Wywodząca się z Kamiennej Góry płotkarka musiała czekać na wyniki kolejnej serii. Ostatecznie znalazła się w finale, w którym dobiegła do mety szósta z czasem 14.17. Po złoto sięgnęła Zuzanna Gozdera z Wisły Puławy (13.82). Drugie miejsce zajęła Anna Rugowska z WLKS Wrocław (13.87). Brązowy medal trafił do dwójki zawodniczek, które przekroczyły linię mety równocześnie - to Julia Zegan (Skra Warszawa) i Julia Winogrodzka (Czapla Białe Błota), które zanotowały czas 13.89. Co ciekawe, w dzień finału Olszak obchodziła 17. urodziny. Trzy medalistki w biegu na 100 m przez płotki są od niej o rok starsze. 

Przypomnijmy, że w lutym Olszak została halową mistrzynią Polski U-18 w biegu na 60 m przez płotki (czas 8.52). Wydaje się, że wielki potencjał wałbrzyskich lekkoatletek (i lekkoatletów) jest hamowany przez warunki w jakich trenują. O ile możliwości szlifowania formy pod dachem w naszym mieście istnieją, to brak odpowiedniej infrastruktury na świeżym powietrzu znajduje odzwierciedlenie w formie na zawodach mistrzowskich. LKS Górnik wspomina o tym na Facebooku:

Nie nauczymy się biegać po stadionie otwartym, nie przyzwyczaimy się do wiatru i zmiennych warunków....bez stadionu. Włodarze Wałbrzycha - miejcie to proszę na uwadze.

Czytaj także:

BRĄZOWA MARTYNA! JEST MEDAL DLA GÓRNIKA!


Foto: LKS Górnik Wałbrzych (Facebook)