W swoim pierwszym meczu juniorzy Miners Krause Wałbrzych przegrali z Kraków Football Kings 33:38. Emocji nie brakowało do samego końca spotkania. Pojedynek juniorów był przedsmakiem przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem pierwszej drużyny "Górników".

Zwycięstwo to nie wszystko. Liczy się wysiłek włożony w dążeniu do niego.


Vince Lombardi,
sześciokrotny mistrz NFL, zdobywca dwóch pierwszych Super Bowl,
członek Galerii Sław Pro Football
W spotkaniu z Kraków Football Kings "Górnicy" zagrali ambitnie, nie zabrakło efektownych, długich rajdów do pola punktowego i kolejnych przyłożeń. Ostatecznie to bardziej doświadczona drużyna "Króli" mogła cieszyć się ze zwycięstwa.


Spotkanie juniorów Miners oglądało ok. 500 kibiców. Na fanów czekały przeróżne atrakcje, m.in. malowanie twarzy w barwach Miners!


Na juniorów z plakatu spoglądał Kuba Tabaszewski, dynamiczny Running Back i jeden z filarów pierwszej drużyny Miners. Już 15 lipca wraz z kolegami rozpocznie sezon wyjazdową potyczką ze Świętymi Częstochowa, a 29 lipca zmierzy się z Tychami Falcons B w wielkim otwarciu rozgrywek dla kibiców w Wałbrzychu. Zapowiadają się niesamowite emocje!


"Droga do ul. Łatwej wiedzie przez kanał ściekowy" - to słowa Johna Maddena, legendarnego trenera i komentatora NFL, członka Galerii Sław Pro Football. Choć Miners nie dali rady pokonać Kings, to duch w drużynie na pewno nie zginął.