Prawdopodobnie już jutro, 17 grudnia, do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu trafi pierwszy w naszym mieście elektryczny radiowóz. Nowe auto zyska również KPP Świdnica. Oto szczegóły.

Dolnośląscy policjanci otrzymali kolejne nowe pojazdy. 16 radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowanych różnych marek, w tym 4 elektryczne pojawi się na drogach naszego województwa. Jak ustaliło Radio Wrocław, jeden z samochodów elektrycznych trafi do Wałbrzycha, jeden do Jeleniej Góry, a dwa do Wrocławia. Policja w Wałbrzychu oczekuje nowego nabytku i przygotowano dla niego w części garażowej miejsce do ładowania. Odbiór auta zaplanowano na jutro.Wśród nowych 16 aut, są wozy oznakowane i nieoznakowane,  a specjalny pojazd marki Kawasaki Mule, trafi do KPP w Złotoryi i będzie wykorzystywany w trudno dostępnych miejscach tj. tereny leśne. 4 pojazdy to samochody elektryczne, które są przyjazne środowisku.  Nowe radiowozy to pojazdy marek Kia, Hyundai, Volkswagen i Kawasaki - zarówno furgon, jak i auta osobowe o pojemności od 1501 do 1968 cm sześć. (poza samochodami elektrycznymi i Kawasaki). Auta trafią do funkcjonariuszy z komend miejskich we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, oraz komend powiatowych w Głogowie, Świdnicy i Złotoryi.

12 pojazdów zostało zakupionych częściowo w ramach dostaw centralnych realizowanych przez KGP dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych województwa dolnośląskiego (50% na 50%). Z kolei samochody elektryczne zostały sfinansowane przez KGP i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w układzie 50% na 50%. Całkowity koszt 16 zakupionych pojazdów to ponad 2,1 mln złotych.


oprac. ELW
fot. KWP