5 sierpnia właściciele ośrodka STOMclinic zaprosili grupę młodych wałbrzyszan spędzających letnie wakacje pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na piknik z atrakcjami. Mimo, że pogoda trochę pokrzyżowała szyki organizatorom, za to uzębienie młodych gości zostało dokładnie nieodpłatnie przebadane.

- Poza profilaktycznym badaniem przeglądowym uzębienia, dzieci obejrzały naszą pracownię, zapoznały się z naszą pracą i posłuchały o tym jak dbać o zęby - mówi Jacek Szwajgier, założyciel rodzinnej firmy STOMclinic. 50 młodych wałbrzyszan otrzymało karty z zaleceniami ewentualnego leczenia oraz małe prezenty w postaci szczoteczek i past do zębów.

Akcja przedsiębiorców dla młodych ludzi pozostających pod opieką MOPS była pomysłem spontanicznym, jednak spotkanie z młodzieżą dokładnie przygotowano. Na dzieci czekały dmuchańce, słodki poczęstunek i baloniki w namiocie ustawionym na placu przy ośrodku. - To pierwsza tego typu akcja, jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy ją mogli ponawiać dla letnich i zimowych półkolonii z MOPS - zapewniają państwo Elżbieta i Jacek Szwajgier.

Ich rodzinna firma powstała w 1983 roku jako gabinet i pracownia protetyczna. Dziś w przedsiębiorstwie razem z rodzicami współpracuje też młode pokolenie, zatrudniają też fachowców - lekarzy stomatologów, współpracują z chirurgiem szczękowym, implantologiem oraz ortopedą traumatologiem. Proponują cały wachlarz usług stomatologiczno-protetycznych, leczą też osoby niepełnosprawne i mają sposoby na dentofobów w postaci kuracji z użyciem działającej uspokajająco na pacjentów sadacji wziewnej. Dziś firma dysponuje nową siedzibą przy ul. Armii
Krajowej 86 i specjalistycznym sprzętem. Za jej rozwojem przemawiają lata pracy i dyżurów, nawet w dni zwyczajowo wolne od pracy.

Państwo Szwajgier czynnie uczestniczą też w życiu miasta i wspierają lokalny sport. - Jesteśmy w trakcie negocjacji umowy dotyczącej opieki stomatologicznej wałbrzyskiej drużyny AZS piłkarek. Objęliśmy też opieką stypendialną jedną z zawodniczek - mówi Jacek Szwajgier

Elżbieta Węgrzyn