Niestety, nie możemy w tym roku towarzyszyć młodzieży z wałbrzyskich szkół ponadpodstawowych w jej studniówkowych balach w Zamku Książ i innych miejscach - ale zapraszamy do wspomnień i prezentujemy zdjęcia oraz filmy ze studniówek IV LO z lat 2018-2020.


W minionym roku IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi jako jedyna szkoła ponadpodstawowa w mieście przeszło remont zmieniający jej wygląd, zyskało też nowe wyposażenie, m. in. siłownię. Szkoła mogła się też cieszyć sukcesami siatkarzy - najlepsi reprezentowali miasto Wałbrzych, klub oraz szkołę w rozgrywkach na szczeblu państwowym (II liga mężczyzn). IV Liceum słynące z dobrych siatkarzy ma swoich następców - rok temu, zanim pandemia zmieniła świat, odbył się finał strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. I kolejny raz siatkarze z czwórki udowodnili, że są najlepsi w tej dyscyplinie. A uczennica klasy 2A4p Maja Olszak, trenująca lekkoatletykę, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski.

W roku 2020 uczniowie szkoły podjęli się organizacji działań wolontariackich w ramach „Szlachetnej Paczki” oraz zbiórki paczek mikołajkowych dla dzieci przebywających w wałbrzyskim szpitalu. Młodzi strażacy odbywali ćwiczenia - między innymi z zastosowaniem różnych typów gaśnic, były też ćwiczenia z ratownictwa. Klasy mundurowe osiągnęły takie wyniki w nauce, które pozwoliły na awans na wyższy stopień. A w lutym w szkole po raz kolejny gościli żołnierze z 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia.

Chętni mogą już zacząć myśleć o rekrutacji do klas policyjno-strażackiej, pielęgniarsko-integracyjnej, przygotowania wojskowego i sportowej. W większości wypadków praca zapewniona.A tak wyglądały polonezy - 2020:I 2019:

Oraz 2018:O remoncie pisaliśmy:
PIASKOWA GÓRA: REMONTY W SZKOŁACH I NOWE PRZEDSZKOLE (FOTO)
WAŁBRZYCH: WIELE SIĘ DZIEJE W NASZYCH SZKOŁACH (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: DUŻE REMONTY W DWÓCH SZKOŁACH (FOTO)


Zobacz też więcej o IV LO:
Wałbrzych: szukasz szkoły? Możesz iść do II klasy - wojskowej
Wałbrzych: Pierwsze klasy 4 LO ślubowały [DUŻO ZDJĘĆ]
2018 - Wałbrzych: Ślubowała pierwsza klasa o profilu wojskowym [FOTO]
2016 - Uczniowie ZS nr 4 w Wałbrzychu ślubowali [ZDJĘCIA]

Wałbrzyska czwórka związała się sportowo z AWF (FOTO)
Wałbrzych ZS nr 4: Powstała żywa flaga [ZDJĘCIA]

Wałbrzych: sprzedawali słodkości, by pomóc Karolince (FOTO)

Zobacz galerie zdjęć, jak licealiści z IV LO (dołączona do tekstu) i innych szkół (linki poniżej) bawili się w latach 2017 - 2020:


Wałbrzych Studniówka 2019

Wałbrzych Studniówka 2018
STUDNIÓWKA 2018 WAŁBRZYCH: IV LO - BAL W ZAMKU KSIĄŻ [FOTO i FILM]
WAŁBRZYCH 2018 - STUDNIÓWKA ENERGETYKA W ZAMKU KSIĄŻ (FOTO i FILM)
WAŁBRZYCH: STUDNIÓWKA I LO W ZAMKU KSIĄŻ 2018 (FOTO I FILM)
STUDNIÓWKA 2018 WAŁBRZYCH: III LO - BAL W STAREJ KOPALNI [FOTO] 
STUDNIÓWKA 2018 WAŁBRZYCH: II LO W ZAMKU KSIĄŻ [FOTO i FILM]


Wałbrzych Studniówka 2017

STUDNIÓWKA I LO - POLONEZY W SALI MAKSYMILIANA (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH: SEZON STUDNIÓWEK ROZPOCZĘTY - II LO (ZDJĘCIA)
Opr. MS
Foto: JK