Data wydarzenia: 15.12.2017 18:00 - 17.12.2017 17:00
Miejsce wydarzenia: Internet

W wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin już od 5-ciu lat Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej pomaga potrzebującym dzieciom. Prowadzi dla nich czynną codziennie świetlicę, pomaga w lekcjach, karmi, organizuje wycieczki i kolonie. Jednym kliknięciem można im pomóc zdobyć fundusze, które w 100% będą przeznaczone na dzieci.


Codzienna pomoc

Od września 2012 roku dzieci mogą korzystać z czynnej codziennie świetlicy, która jest zupełnie bezpłatna. Dostają tam ciepły posiłek, pomoc w lekcjach, dobre słowo. Mają też okazję korzystać z rozwijających zajęć i wyjazdów. W tym roku niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się zumba i rozpoczęły się zajęcia w obserwatorium astronomicznym. W lecie 21 dzieci było na  sfinansowanych przez fundację dwutygodniowych wakacjach w Darłówku. Oczywiście frajdą było już sam pobyt nad morzem i codzienne zabawy w wodzie i na piasku. Była też podróż starą kolejką, dyskoteka i ognisko z pieczeniem kiełbasek, wesołe miasteczko, rejs statkiem i wiele innych atrakcji.  

- W tym roku pierwsza czwórka naszych wychowanków skończyła gimnazjum i przeszła do kolejnego etapu edukacji, a do świetlicy zaczęło przychodzić więcej maluchów przedszkolnych i wczesnoszkolnych - mówi Beata Rudnicka, wolontariuszka fundacji.


Pomóżcie im wygrać fundusze na opiekę nad dziećmi

Organizowanie posiłków, zajęć, utrzymywanie świetlicy kosztuje, więc Fundacja Garczyńskiej szuka sposobów na pozyskanie środków finansowych. Od 3 lat, co roku, w grudniu startuje w międzynarodowym konkursie Project for Awesome. Już dwa razy udało się im wygrać spore dofinansowanie.

Konkurs Project for Awesome polega na tym, że przez dwie konkretne doby w grudniu ludzie z całego świata głosują w Internecie na filmiki o akcjach charytatywnych - też z całego świata. 20 filmików z największą liczbą głosów dostaje dofinansowanie.

 
Dołączcie do wydarzenia, zapiszcie sobie w kalendarzu

Głosowanie zacznie się 15 grudnia o godzinie 18.00 a skończy 17 grudnia o godzinie 17.00. Samo głosowanie trwa tylko dobę, a żeby wygrać dofinansowanie potrzeba naprawdę dużo głosów. Dlatego tak ważne jest, aby wcześniej zebrała się silna, duża grupa Dobrych Ludzi gotowa oddać głos na dzieciaki z Wałbrzycha. Dlatego wolontariusze – przyjaciele fundacji utworzyli na profilu społecznościowym wydarzenie, gdzie zbierają się ludzie, którzy chcą swoim ‘kliknięciem’ pomóc dzieciakom.

Można się zapisywać na wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/1572511022784083/

- Na tej stronie 15 grudnia o 18.00 ukaże się  link do głosowania i instrukcja, jak to zrobić skutecznie. Co więcej, po zapisaniu się na wydarzenie – kalendarz w Waszym telefonie przypomni Wam o głosowaniu. Dzięki temu nie przeoczycie akcji - radzi wolontariuszka.

Jeśli nie macie konta na tym profilu - warto zapisać sobie termin głosowania w kalendarzu. Link do głosowania pojawi się 15 grudnia o 18.00 także na stronie Fundacji Garczyńskiej: https://fundacjagarczynskiej.wordpress.com.

Jedno Wasze kliknięcie może poprawić życie biednych dzieciaków z Wałbrzycha. Warto! Początek głosowania 15 grudnia, godz. 18.00, zakończenie - 17 grudnia o godz. 17.00. Nie przegapcie!

Przeczytaj o ubiegłorocznych wynikach Fundacji - Wałbrzyska fundacja czwarta na świecie!

Opr. MS
Foto: Elżbieta Węgrzyn