Data wydarzenia: 12.02.2021 18:00
Miejsce wydarzenia: Internet

Każdy głos może zadecydować, czy dzieci dostaną finanse na dalszą działalność fundacji zapewniającej im jedzenie, edukację, opiekę! Fundacja Garczyńskiej stanowi ich drugi dom. Głosowanie odbędzie się 12-14 lutego.

Każdy głos może zadecydować, czy dzieci dostaną finanse na jedzenie, edukację, opiekę! Głosowanie odbędzie się 12-14 lutego. 

 - Znam te dzieci, byłam tam. Dzieci, które żyją wśród przemocy, alkoholizmu, głodu, pod wpływem wychowawczyń ze świetlicy, którą prowadzi Fundacja Garczyńskiej rozkwitają. Starają się uczyć, nabywają dobrych zachowań, zaczynają się uśmiechać, zaczynają mówić... - wyjaśnia Beata Rudnicka, wolontariuszka Fundacji Garczyńskiej. Od lat wspiera wałbrzyską fundację pomocą w jednoczeniu ludzi dobrej woli i przekonuje, że GŁOS nic nie kosztuje a MOŻE ZMIENIĆ ŻYCIE tych dzieci.Głosowanie tylko przez 2 dni


1.Należy kliknąć na ten https://projectforawesome.com/watch?v=i1IOJxd8kAA&fbclid=IwAR0b3Km-b2rh7RjhmUZ1kz6_izSdiFLNGanrIkoknWVYnNRxka8H01jCnRY

2. Otworzy się strona na youtube z filmikiem Fundacji Garczyńskiej. Wolontariuszka fundacji po angielsku (ale z polskimi napisami) opowie o tym jak działała świetlica w 2020 roku, jak sobie radziły dzieci i zachęci do głosowania. Nie trzeba oglądać filmiku żeby zagłosować.
3. Należy kliknąć na kwadracik obok filmiku ‚nie jestem robotem'
4. 
Należy kliknąć w prostokącik VOTE I już! Gotowe.

5. Warto zagłosować z wszystkich urządzeń podłączonych do internetu:

  • telefonów,
  • laptopów,
  • notebooków.

6. Warto zachęcić wszystkich dookoła: napisać posta na FB, wysłać Messengera, maila, zadzwonić!

Od piątku 12 lutego, godzina 18.00 do niedzieli 14 lutego do godziny 18.00 ZAGŁOSUJMY ILE RAZY SIĘ DA!

 

·       Głos NIC NIE KOSZTUJE, poza chwilą Twojego czasu

·       będzie można głosować tylko przez 2 doby (12 lutego od 18.00 do 14 lutego do 18.00), ale za to kilka razy i z każdego urządzenia (laptop, telefon, komputer stacjonarny, komputer znajomego i ciotki i mamy i sąsiada!)

·       jeśli znajdziemy się wśród 20-25 filmików najczęściej oglądanych i z największą liczbą głosów- to dzieciaki dostaną potężne dofinansowanie. Kwoty mogą sięgnąć 16 tys. $, 20 tys. $.

 

Jest szansa na ogromne dofinansowanie dla dzieci Sąbięcina

Jeżeli Fundacja otrzyma więcej głosów niż konkurenci, otrzyma dofinansowanie z międzynarodowej akcji Project4Awesome. Już kilka razy się udało - w sumie ponad 100 tys $. Pieniądze są potrzebne utrzymanie czynnej codziennie świetlicy, w której około 20-30 dzieci dostaje jedzenie, pomoc w nauce, zajęcia edukacyjne. Cała ta kwota wygranych  w 100% poszła na dzieci! Za każdym razem kiedy wygraliśmy, wydatkowanie pozyskanych środków sprawdzała amerykańska firma audytorska, którą zatrudnia organizator konkursu.
- Jak żyją te dzieci- wyobraźmy sobie dziecko, które ma 5 lat i nie zna kolorów, ma 6 lat i nigdy nie miało szczoteczki do mycia zębów, ma 8 lat i nigdy nie było przytulone. Tak to wygląda. Te DZIECI POTRZEBUJĄ POMOCY! Nie ich wina, że urodziły się w wałbrzyskim Sobięcinie - dodaje wolontariuszka i zaznacza, że każdy GŁOS może zdecydować, czy dzieci którymi opiekuje się Fundacja Garczyńskiej dostaną potężne dofinansowanie.


Dlaczego warto zagłosować na Fundację?

Fundacja Garczyńskiej od ponad 7 lat prowadzi darmową świetlicę dla dzieci z Sobięcina, dzielnicy Wałbrzycha. Codziennie od 14 do 18 przychodzi tam około 20-30 dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Mają tam pożywienie, pomoc w odrabianiu lekcji, miejsce do ogrzania się a jak trzeba to i buty, kurtki oraz przybory szkolne. Dzieci mają do dyspozycji salę do zabaw, jadalnię z kuchenką (jednocześnie to sala do odrabiania lekcji) i salę co ćwiczeń. Fundacja jest maleńka ale robi ogromnie dużo dobrego dla dzieci, których codziennością jest często bieda i zaniedbanie. W poprzednich latach za pozyskane w międzynarodowym konkursie pieniądze udało  się też dokonać drobnych napraw niezbędnych do dalszego funkcjonowania obiektu, a także wyjazd dla dzieci na zimowisko.


Głosowanie w tej akcji łączy Wałbrzych z wielkim światem!

Twórcą akcji głosowania – o nazwie Project for Awesome – jest amerykański pisarz John Greena, autor między innymi 'Gwiazd naszych wina' i 'Papierowych miast' (1 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa 2013 a w 2015 nominacja do Oskara). 

Już od 2007 roku głosowanie w Project for Awesome  zaczyna się w drugi weekend grudnia o tej samej porze na całym świecie. Wtedy ludzie z całego świata wrzucają na YouTube filmiki o projektach charytatywnych. Zwykle jest ich prawie 1000!

Tylko 20 filmików, z największą liczbą głosów, dostaje dofinansowanie. Zwykle od 15 do 25 tys. $.

 

Warto dać potrzebującym dzieciakom z Wałbrzycha swoje 2 minuty i zagłosować na filmik o nich. To nic nie kosztuje, a dzieciom z Wałbrzycha można odmienić świat. 
Od lat obserwujemy działalność fundacji i każdego roku wspieramy wysiłek jej wolontariuszy o pozyskanie wsparcia. Cieszymy się z jej sukcesów i informujemy o jej akcjach Fundacji Edukacyjnej im. Siostry Garczyńskiej -

Ostatnie nasze teksty na ten temat:
Sobięcin: Dzieci liczą na głosy. Świetlica to ich drugi dom
Dzięki Waszym głosom dzieci z Sobięcina pojadą w Tatry!
Wałbrzych: Rusza głosowanie - pomóż fundacji z Sobięcina!
Zbliża się głosowanie! Możesz w nim pomóc dzieciom z Sobięcina

Sobięcin: Pomóżcie ubrać dzieciaki na jesień!


oprac. ELW
fot. Elżbieta Węgrzyn