Półmetek wakacyjnych zajęć w OSK - dzieci z Podzamcza i nie tylko spędzają czas na sportowo, zabawowo, ale także podróżują i uczą się różnych rzeczy. I pomagają słabszym.


Dzięki sprzyjającej pogodzie uczestnicy zajęć w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze większość czasu spędzali na wolnym powietrzu. Na terenie rekreacyjnym zorganizowane zostały turnieje ringo, palanta, krokieta, warcabowe oraz siatkówki, a także spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej.Omówione zostały sytuacje stwarzające zagrożenie, a także sposoby reagowania i wzywania pomocy. W najbardziej upalne dni uruchamiano zraszacze wytwarzające wodne mgiełki. Na początku sierpnia zorganizowany został grill z pieczonymi kiełbaskami.

Podczas pobytu w wiejskiej zagrodzie edukacyjnej „Ostoja nad Młynówką” w Mościsku uczestnicy zapoznali się z funkcjonowaniem wiejskiego gospodarstwa rolnego. Poznali hodowane zwierzęta i pomieszczenia, w których przebywają, oraz wybrane maszyny rolnicze. Dzieci wzięły udział w zabawach podwórkowych, podchodach i bitwie na gąbki.


Piesza wycieczka zorganizowana została do Szczawna-Zdroju. Dzieci spacerowały w Parku Szwedzkim, gdzie na stanowiskach Ścieżki Edukacyjno-Ekologicznej poznały wybrane zagadnienia z fizyki, a także lokalne gatunki roślin. W Parku Zdrojowym obejrzały halę spacerową i pijalnię wód mineralnych.

Zakończono też wykonywanie prac na konkurs plastyczny „Bezpieczne i aktywne wakacje”. W OSK zainstalowana została wystawa wszystkich prac, które oczekują na ocenę jury. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom zaplanowano na 22 sierpnia. Również prace plastyczne na konkurs „Wakacje z Every Can Count” oczekują na werdykt jury. Wystawa tych prac pojawi się w Pasażu Tesco.Uczestnicy zajęć włączyli się też w społeczną zbiórkę mokrej i suchej karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Wałbrzychu. Przekazanie zebranych produktów nastąpi 10 sierpnia.

Czytaj też:
DNI PODZAMCZA 2018 - JAK DZIECI ASFALT POMALOWAŁY (FOTO)

Opr. MS
Foto: użyczone: OSK Podzamcze