Trwająca epidemia wpłynęła na nasze życie prywatne i służbowe, przeniosła też do sieci edukację. III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu, które jak inne szkoły średnie nie mogło w tym roku swoich absolwentów pożegnać gremialnie i uroczyście, uhonorowało ich za to w inny, interesujący sposób...


Drodzy absolwenci, zabrakło uroczystości, ale nie zabraknie ciepłych słów dla Was. Pozdrawiamy i powodzenia - piszą w mediach społecznościowych szkoły pedagodzy i zamieszczają filmik z piątkowego (24 kwietnia) przekazania świadectw absolwentom. Młodzież czekała cierpliwie w ogonku zachowując odpowiedni dystans, a przed wejściem do otwartego szkolnego przedsionka obowiązkowo dezynfekowała dłonie...

Zamiast tradycyjnego spotkania w sali gimnastycznej, w krótkim filmiku kilka słów do absolwentów miała dyrekcja i wychowawcy.
- To była inicjatywa kilku osób. Wspólnie zastanawialiśmy się, co zrobić i w jaki sposób. Doszliśmy do wniosku, że trzeba by było przekazać kilka słów podziękowania za wspólnie spędzony w szkole czas - mówi Waldemar Sęczyk, dyrektor III LO w Wałbrzychu.
W normalnych warunkach, wystarczyłoby zaprosić młodzież do szkoły na umówioną godzinę, ale w stanie epidemii zgromadzenia są zabronione i potencjalnie niebezpieczne. Stąd pomysł, by w dzień przekazania świadectw nagrać wypowiedzi pedagogów i przy okazji uwiecznić nietypowy sposób przekazania świadectw absolwentom. - Zgranie wszystkiego w czasie i samo nagranie to dzieło naszego nauczyciela - pana Daniela Guzika. Pan Daniel ma odpowiedni sprzęt i umiejętności - zaznacza Sęczyk.
 
Nauczyciele z III LO pokazali, że nawet w "czasach zarazy" można się pożegnać niesztampowo i z pomysłem.
W tym roku mury III LO opuściło 100 absolwentów. Nabór na rok szkolny 2020/21 dotyczy czterech oddziałów, klasy z rozszerzeniem matematycznym, biologiczno-chemicznym oraz dwie klasy humanistyczne.Szkoła od lat ceniona jest za humanistykę i niepowtarzalną atmosferę, a jak mawiają jej absolwenci - kształci wolnomyślicieli, którzy radzą sobie na rynku pracy i angażują się społecznie.

Przypominamy
70-lecie szkoły: 70-lecie III LO w Wałbrzychu - spontanicznie i z humorem [DUŻO ZDJĘĆ]
oprac. ELW
fot. Daniel Guzik - screeny