Sabina Kromraj otworzyła na Podzamczu niewielki zakład, w którym właściciele psów mogą wykąpać, wysuszyć i wyczesać swoich pupili. Dzięki samoobsługowej myjni dla psów można zadbać o czworonoga za rozsądną cenę i bez brudzenia własnej łazienki.

Kąpielowe psie szaleństwa

Filmików pokazujących, jak psy w różnych krajach próbują uniknąć kąpania, można znaleźć w sieci setki. Psy kochają wchodzić do łazienki, ale jak czują, że zbliża się pora mycia, schowają się w mysią dziurę, pobrudzą, zachlapią całe mieszkanie, a do tego mogą się jeszcze pośliznąć na śliskiej podłodze. Znamy te scenariusze z własnego doświadczenia. Teraz można ich uniknąć.

Znajomi z wałbrzyskich osiedli zachęcali mnie do otwarcia Dog SPA, bo sami borykają się z problemem domowej kąpieli psów. Sama miałam przed laty boksera, który nie przepadał za myciem i każde ablucje psa wiązały się z kłopotami, stresem zwierzęcia i oczywiście zachlapaną, w najlepszym wypadku, jedynie łazienką – mówi Sabina Kromraj z Głuszycy.

Pani Sabina wybrała urządzenie samoobsługowej myjni dla psów, które działa na podobnej zasadzie jak samoobsługowa myjnia samochodowa. To doskonała propozycja dla właścicieli niewielkich łazienek. Myjnie dla psów są bardzo popularne zagranicą i w wielu miastach Polski, a od grudnia 2016 można z takiej skorzystać na Podzamczu przy ul. Poselskiej 3c.

Jak działa myjnia?

Psiak poruszając się po antypoślizgowych powierzchniach wchodzi przez rampę do wanny, w której można go przypiąć, i jest myty przez właściciela. Przez to mniej się stresuje kąpielą oraz obecnością w nowym otoczeniu. Właściciel zakłada wodoodporny fartuszek i płaci 1 zł za minutę mycia bezpośrednio do urządzenia myjącego, a także samodzielnie wybiera program pielęgnacyjny swojej czworonożnej pociechy.

Prysznic myjni nie wydaje ultradźwięków nieprzyjemnych dla uszu psa, a woda w stałej optymalnej temperaturze 39 st. C jest dozowana łącznie z wybranym hypoalergicznym kosmetykiemwylicza pani Sabina. Do wyboru są niealergizujące szampony dla psów krótkowłosych, długowłosych, przeciwko pchłom oraz kleszczom, a także odżywka. W przypadku bardzo wrażliwej skóry psa, można przynieść do mycia swój własny, sprawdzony – nieuczulający szampon. Po myciu wanna jest czyszczona i dezynfekowana, a piesek suszony za pomocą specjalnej suszarki. Jest też osobny program do wyczesywania, dzięki któremu czworonogi mają zadbaną sierść, a właściciel pozbywa się nadmiaru kłaczków. Myjnię można odwiedzić by skorzystać z mycia i suszenia lub wybrać dogodny dla długości sierści czworonoga pakiet np. z odżywką i wyczesywaniem. W porze gubienia sierści można skorzystać jedynie z wyczesywania.

Myjnia się sprawdza również dla kotów

Psy zwykle za pierwszym razem są nieufne i stronią od wanny, ale są i takie, które w domu szaleją przed kąpielą, a w myjni są grzeczne. To rozwiązanie jest mniej stresujące dla czworonogów, a właściciele chwalą sobie cenę usługi wyjaśnia właścicielka Dog SPA. Mycie i suszenie małego pieska zajmuje przeciętnie 10-15 min, czyli kosztuje do 15 zł, większy pies kąpie się i suszy ok. 20-25 min. Za tę samą usługę u groomera płaci się nawet dwukrotnie wyższą kwotę. Dla grzecznego czworonoga właścicielka SPA ma smakołyk, a dla właściciela kartę stałego klienta gwarantującą każde ósme mycie gratis.

Zastanawiamy się czy myjnia sprawdzi się też w przypadku kotów. – Oczywiście, jeśli jest taka potrzeba można wykąpać też kota – zapewnia pani Sabina. Więcej o samoobsługowej myjni dla psów przeczytacie na FB/dogspawalbrzych.

Przeczytaj też - biznes po wałbrzysku
ZŁOTA STACJA - NOWY PUB I KAWIARNIA
ENOTEKA GUSTO ITALIANO
PIEKARNIA RAJEWSKICH ODZNACZONA
LECZĄ OD LAT I WSPIERAJĄ SZKOŁĘ
GIERCOWNIA
FITNESS CLUB CARDIO OLIMPIC

Elżbieta Węgrzyn