Jesteście fanami gier? A może dopiero zaczynacie swoją przygodę, albo przeciwnie - macie ochotę wrócić do ulubionej rozrywki sprzed lat? Na mapie Wałbrzycha jest miejsce dla każdego z Was - Giercownia.

Bar-Kawiarnia Giercownia otworzył swe podwoje na wałbrzyskim Podzamczu 4 marca 2016 roku i szybko zdobył grono stałych bywalców. Nic dziwnego - prowadzony przez Patrycję i Mariusza Muszyńskich bar jest jedynym obiektem w Wałbrzychu, gdzie można nacieszyć się Xbox One, grami wideo czy planszówkami. A tych jest bardzo szeroki wybór - od klasycznego Eurobiznesu i Chińczyka, do nowości ostatnich miesięcy. Miłośnicy klasyki mogą zagrać w szachy, warcaby czy bierki, a karciarze - zorganizować rozgrywki karciane lub postawić pasjansa. Na chętnych czeka również stół bilardowy.

Możliwości spędzenia czasu w Giercowni jest więc bardzo wiele, i - jak podkreślają właściciel - jest to propozycja dla każdego. - Do Giercowni zapraszamy zarówno grupy znajomych czy rodziny, jak i osoby samotne. Na miejscu dbamy o to, żeby każdy czuł się komfortowo i miał możliwość zagrać w wybraną grę. Często sami gramy razem z gośćmi, tłumaczymy zasady danych gier albo integrujemy towrzystwo i zapraszamy do wspólnej zabawy. Giercownia pomaga więc również nawiązywać nowe znajomości - wyjaśniają Pani Patrycja i Pan Mariusz.

Największą popularnością cieszą się w Giercowni gry planszowe. Jak tłumaczą właściciele, goście często przyznają, że na co dzień rzadko zdarzało im się grać w planszówki, gdyż ich ceny nie zachęcały do zakupu. Giercownia rozwiązuje ten problemy - można wybierać spośród rozmaitych rodzajów planszówek o różnych stopniach trudności i dać się pochłonąć pasjonującym rozgrywkom, nierzadko trwającym kilka godzin.

W lokalu istnieje również możliwość wynajęcia pokoju na imprezy tematyczne: urodziny, imieniny, wieczór panieński czy imprezę integracyjną. Pomieszczenie można odizolować od reszty baru, dzięki czemu zyskujemy idealne miejsce na świętowanie danej okazji. Ale to nie wszystko - lokal jest duży, a właściciele już zapowiadają, że mają pomysły na wykorzystanie pozostałej przestrzeni. Giercownia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa, tylko wciąż proponuje nowe rozwiązania.

Jednym z nich jest serwowanie piwa rzemieślniczego oraz drinków na bazie tego trunku, a także orzeźwiających lemoniad. Innym - przeprowadzona akcja "Wyrzuć cenę piwa", w trakcie rzut kośćmi decydował o cenie napoju.  Jeszcze inną atrakcją było wspólne kibicowanie w trakcie Euro 2016. Ponadto Giercownia chętnie organizuje różnego typu turnieje i zawody. Ostatnio to właśnie tu odbył się 1. Wielki Turniej w Gwinta Karcianego, a w planach są kolejne tego typu imprezy.

Klimat miejsca współtworzą tematyczne plakaty i malunki na ścianach, a także możliwość przeczytania czasopism dotyczących gier komputerowych.

Wałbrzyska Giercownia to miejsce, gdzie można kreatywnie spędzić czas, przy okazji świetnie się bawiąc.

Bar-Kawiarnia Giercownia
ul. Kasztelańska 1, Wałbrzych
tel. 71 365 47 04
https://www.facebook.com/GiercowniaMario/
czynne:
pon.-czw.: 15.00 - 24.00
piątek i sobota: 15.00 - 02.00
niedziela: w okresie wakacyjnym nieczynne

tekst i fot. Joanna Starybrat

Przeczytaj też z cyklu
FITNESS CLUB CARDIO OLIMPIC