Doktor Joanna Szełemej, lekarz Oddziału Chirurgii Ogólnej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego wzięła udział w pierwszych w Polsce warsztatach endoskopowych.

Dwudniowe warsztaty prowadzone w Centrum Medycznym w Tychach odbyły się 22 i 23 marca i były to pierwsze w naszym kraju warsztaty dla lekarzy w technice endoskopowej ultrasonografii (EUS) prowadzone na symulatorze do praktycznego treningu.
Poza teorią lekarze brali też udział w ćwiczeniach praktycznych prowadzonych na sprzęcie firm organizatorów tego medycznego spotkania: HAMMERmed Medical Polska SIMEDU oraz H-T. Centrum Medyczne.

Warsztaty na symulatorze GI Mentor firmy Simbionix prowadzili lekarze eksperci: dr n.med. Michał Dubowik – Katedra i Klinika Gastroenterologii i Hepatologii GUM oraz dr n. med. Tomasz Romańczyk, H-T. Centrum Medyczne.
GI Mentor to najbardziej zaawansowany symulator medycznych procedur endoskopowych do trenowania procedur endoskopowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, można na nim ćwiczyć dzięki symulacji ponad 120 zadań i przypadków, od podstaw bo bardzo zaawansowane procedury kliniczne. Symulator zapewnia możliwości treningowe z różnorodnymi przypadkami klinicznymi, oferującymi realistyczne scenariusze sytuacji klinicznych, przedział od ćwiczeń umiejętności podstawowych, poprzez diagnozy do zaawansowanych procedur.

Wałbrzyscy lekarze biorą wiec udział w najnowszych propozycjach szkoleniowych na najbardziej zaawansowanym sprzęcie medycznym w Polsce.


O możliwościach nowoczesnej pracowni endoskopii zabiegowej i jej pracowników
KOLEJNE SUKCESY WAŁBRZYSKIEJ ENDOSKOPII
SZPITAL WAŁBRZYCH: NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT DO WALKI Z RAKIEM [FOTO]
WAŁBRZYSKI SZPITAL PIONIEREM ENDOSKOPOWEGO LECZENIA OTYŁOŚCIoprac. i fot. (zakład endoskopii zabiegowej w Wałbrzychu) ELW