Na szosach nadal niebezpiecznie. Do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty doszło na ul. Armii Krajowej, a w regionie miało miejsce zderzenie dwóch aut.


O dużym szczęściu może mówić 39-letni motorowerzysta, który w poniedziałek 7 października tuż po godz. 19.00 jechał prawidłowo ul. Armii Krajowej i nie spodziewał się, co wydarzy się za chwilę.

- Kierujący samochodem marki Ford 21-letni wałbrzyszanin w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu najechał na prawidłowo jadącego na motorowerze 39-letniego mieszkańca naszego miasta. Policja prowadzi czynności w tej sprawie - mówi Magdalena Korościk z zespołu prasowego wałbrzyskiej policji.Mężczyzna trafił do szpitala z urazem stopy, nie został hospitalizowany, od stopnia jego urazu zależy kara, którą otrzyma kierowca. Niewłaściwy manewr był również przyczyną, z powodu której doszło do kolizji na drodze między Głuszycą a Jedliną-Zdrojem wczoraj około godz 6.00.

- Jadący peugeotem 33-latek w wyniku nieprawidłowego manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Opel kierowanym przez 39-latka. 39-latek po badaniach został zwolniony do domu, tu również policja prowadzi czynności w sprawie - mówi Magdalena Korościk. Poszkodowany mógł doznać urazu i również od tego będzie zależał stopień odpowiedzialności karnej kierowcy peugeota.
Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

Czytelniczce Wałbrzych Dla Was.info dziękujemy za zdjęcia.

Magdalena Sakowska
Zdjęcia użyczone: Czytelniczka Wałbrzych Dla Was.info