Śmierć na szosie, samochód owinięty wokół drzewa, zderzenie po alkoholu; dwaj panowie leżący na drodze ekspresowej i auto taranujące radiowóz - to bilans ostatnich dni na drogach regionu.


Samochód wokół drzewa

Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę 15 września przed godz. 10.00 na trasie łączącej Strzegom i Świdnicę. Kierujący osobowym peugeotem z jeszcze nieustalonych przyczyn zjechał na pobocze. Jego auto dosłownie owinęło się wokół przydrożnego drzewa... Młody mężczyzna przetransportowany został do świdnickiego szpitala. Był trzeźwy.
Po pijanemu wyprzedzał


Również 15 września, ale około godziny 1.00 w nocy na krajowej "piątce" w okolicach Strzegomia doszło do zderzenia dwóch aut.
Kierujący fordem 41-letni mężczyzna podczas manewru wyprzedzania uderzył w jadącą z przeciwnej strony dacię. Zderzenie było bardzo mocne, poszkodowany został kierujący dacią mężczyzna, który trafił do świdnickiego szpitala. Policja informuje, że sprawca wypadku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miał też w chwili zdarzenia ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.Śmierć na miejscu


Natomiast do wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło w piątek 13 września po godz. 13:00 w gminie Miękinia w powiecie średzkim. Poruszający się samochodem osobowym młody mężczyzna wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy ciężarówki, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierowca auta osobowego zginął miejscu, natomiast do szpitala w stanie ciężkim trafiła jego pasażerka. Kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń. Na miejscu pracowali funkcjonariusze, którzy wykonali szereg czynności, aby wyjaśnić przebieg i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.I leżał sobie na czteropasmówce...

Również 13 września legniccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Lubina w wieku 43 i 61 lat, którzy będąc kompletnie pijani postanowili wybrać się samochodem w podróż drogą ekspresową S-3. W pewnym momencie, na wysokości miejscowości Kochlice mężczyznom najprawdopodobniej zepsuło się auto. Wówczas jeden z nich wyszedł z pojazdu, jednak był tak pijany, że przewrócił się na jezdnię. Przejeżdżający obok kierowcy myśleli, że doszło do potrącenia i dzwonili na numer alarmowy.

Wezwani policjanci drogówki na miejscu zastali dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania. 61-latek miał w organizmie blisko 2,7 promila alkoholu, natomiast u drugiego z nich urządzenie wskazało 1,9 promila alkoholu. Mundurowi usunęli auto z drogi, a obydwu mężczyzn umieścili w policyjnym areszcie. Dopiero następnego dnia, po wytrzeźwieniu 43-letni mieszkaniec Lubina przyznał się, że to on kierował.

Teraz mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia nawet do lat 15.I jeszcze jeden kwiatek z regionu


We wtorek 10 września około godziny 4.20 policjanci na ulicy Wincentego Pola w Jeleniej Górze zauważyli pojazd marki dodge, którego kierowca na ich widok gwałtownie zmienił kierunek jazdy i przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej i ruszyli za nim w pościg. Został zatrzymany zaraz po tym, jak w Dąbrowicy wjechał w zamkniętą ulicę, a następnie cofając uderzył w policyjny radiowóz.

Kierowcą okazał się 37-letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on być pod wpływem narkotyków. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował będąc pod wpływem narkotyków, odpowie również za to przestępstwo.


Policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze. Na nasze bezpieczeństwo w trakcie podróży samochodem ma wpływ wiele czynników. Oprócz prędkości dostosowanej do panujących na drodze warunków, powinniśmy bezwzględnie stosować się do obowiązującego oznakowania i reguł pierwszeństwa na drodze.A dopiero co:
WAŁBRZYCH, REGION: KOSZMARNY DZIEŃ NA DROGACH (FOTO)

Wcześniej:
Boguszów-Gorce: Kolizja na ul. Krakowskiej [FOTO]
Uwaga! Zdarzenie drogowe pomiędzy Boguszowem a Gorcami [FOTO]
Zderzenie czołowe między Boguszowem a Gorcami. 4 osoby ranne [FOTO]
Dachował między Boguszowem a Gorcami. Uwaga utrudnienia! [FOTO]


Opr. MS

Foto użyczone: KWP Wrocław; Świdnica Dla Was.info