Dlaczego fontanna w Rynku nie ożyła wiosną i kiedy jest na to szansa? A co mogłoby się tam zmienić?


Jak tłumaczył podczas ostatniej sesji rady miejskiej prezydent miasta Roman Szełemej, fontanny w Parku Sobieskiego i na Placu Magistrackim już działają, natomiast w Rynku przy próbie uruchomienia po zimie okazało się, że:

- Nie da się tego już reanimować, tak jak to robiliśmy oszczędnościowo przez ostatnie lata. Fontanna ma około 20 lat, jest już bardzo wyeksploatowana i podjęliśmy decyzję z Zarządem Dróg o remoncie instalacji. W ciągu miesiąca powinien być zakończony i będzie na nowo sprawnie działała, myślę, że już na wiele lat - wyjaśniał włodarz.

Radny Piotr Kwiatkowski zaapelował, żeby przy okazji remontu fontanny założyć podświetlenie, co było zamierzane już wcześniej, podczas poprzedniego remontu. Jako przykład do naśladowania podał niedawno uruchomioną fontannę w Jedlinie, o której pisaliśmy: Wałbrzych: W regionie przybyła fontanna multimedialna [FOTO].

- Ja rozumiem, że to są środki, ale może na przykład za pół roku można by zaproponować taki projekt, żeby połączyć oświetlenie i muzykę, żeby ta fontanna była taka nowoczesna - proponował radny. Prezydent odpowiedział, że nie jest to w obecnym czasie rzecz najważniejsza - ale kto wie, może jeszcze wróci się do tego pomysłu? Co o nim sądzicie?

Na razie na pokazy fontanny multimedialnej mamy zaproszenie od sąsiadów:
O naszych fontannach pisaliśmy:
Podzamcze: jak już wygląda przyszła fontanna? (FOTO)

PODZAMCZE: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA ZMĘCZONYCH MIESZKAŃCÓW
PODZAMCZE: DRGNĘŁO W SPRAWIE OSIEDLOWEJ FONTANNY?

TAKI ŁADNY SKWER Z FONTANNĄ BĘDĄ MIELI!

KSIĄŻ: ZAMKOWE FONTANNY BĘDĄ JAK NOWE (FOTO)
ZAMEK KSIĄŻ ZABIEGA O RENOWACJĘ TRZECH FONTANN I SALONU WŁOSKIEGO
FONTANNA DONATELLA, CZYLI JAK HISTORIA NABIŁA NAS W BUTELKĘMagdalena Sakowska
Foto ilustracyjne archiwalne: Elżbieta Węgrzyn,