Dzisiejsza kontrola przeprowadzona przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zakończyła się dla kierującego autobusem zatrzymaniem prawa jazdy. 45-letni świdniczanin miał dzisiaj, 22 listopada, jechać z uczniami jednej z wałbrzyskich szkół na wycieczkę do Wrocławia. Nie pojechał. Okazało się, że kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.

Wałbrzyscy policjanci przyjechali na miejsce kontroli, kiedy kierujący autobusem podjeżdżał pod szkołę. Poza  sprawdzeniem podstawowych elementów stanu technicznego pojazdu, funkcjonariusze poddali 45-latka także badaniu stanu trzeźwości. Okazało się, iż mężczyzna znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Kierujący miał 0,28 promila alkoholu we krwi.

Policjanci odebrali świdniczaninowi prawo jazdy za pokwitowaniem, a na miejsce zdarzenia przyjechał inny, trzeźwy kierowca, który pojechał z uczniami na wycieczkę.

Za kierowanie autobusem w stanie po użyciu alkoholu świdniczanin stanie przed sądem. 45-letniemu mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Zobacz też:
WESOŁY AUTOBUS UDERZYŁ W RADIOWÓZ
PIJANY RAJD PRZEZ PODZAMCZE- TARANOWAŁ SAMOCHODY
120 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM - ALE INNI KIEROWCY SĄ CZUJNI
SZALONY KIEROWCA TIR-A W AKCJI
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO
PIJANY W SZTOK KIEROWCA CIĘŻARÓWKI
PIJANY KIEROWCA UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ WIOZĄC 3-LATKĘ BEZ FOTELIKA

KMP Wałbrzych
fot. ilustracyjne Magdalena Sakowska