Mieszkańców ul. Grodzkiej na Podzamczu czekała dziś poranna niemiła niespodzianka. Kilkanaście samochodów zaparkowanych pod blokami uległo zniszczeniu.

A wszystko za sprawą pijanego 24-latka, który w nocy z piątku (9 grudzień) na sobotę urządził sobie po osiedlu rajd. Młody człowiek będąc pod wpływem alkoholu (ponad 2 promile) taranował swoim srebrnym samochodem osobowym auta zaparkowane na osiedlu. Uszkodził prawie 20 samochodów, oraz latarnię uliczną, część z aut ma całkowicie rozbite przody lub tyły. Sprawca trzeźwieje w areszcie, a policja i poszkodowani właściciele samochodów szacują straty.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu. Został objęty dozorem i zobowiązany do stawiennictwa raz w tygodniu w jednostce policji. Zastosowano wobec niego również powstrzymanie się od prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na pewno nie ominą go zadośćuczynienie pokrzywdzonym za zniszczone samochody i finansowe konsekwencje. W chwili obecnej trwa szacowanie strat. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przeczytaj też:
120 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM - ALE INNI KIEROWCY SĄ CZUJNI
SZALONY KIEROWCA TIR-A W AKCJI
SZALEŃCZY POŚCIG JAK W FILMIE GANGSTERSKIM
DOPIERO SŁUP ZATRZYMAŁ PIRATA DROGOWEGO
PIJANY W SZTOK KIEROWCA CIĘŻARÓWKI
MATKA I DZIADEK PIJANI W SZTOK
SYPIĄ SIĘ MANDATY ZA PICIE ALKOHOLU W MIEJSCACH PUBLICZNYCH


Elżbieta Węgrzyn
fot. Emil Nowakowski