Policjanci zatrzymali 65-letniego wałbrzyszanina, który doprowadził do pożaru sauny w centrum sportowo-rekreacyjnym Aqua-Zdrój. Jak to zrobił?


Z powodu nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzny mogli zginąć pracownicy i klienci przebywający w momencie zdarzenia wewnątrz obiektu. Łącznie dwadzieścia osób zostało ewakuowanych. Dwie z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 14:30. Wtedy to wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednej z saun kłębów dymu. Strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze. Nikomu nic poważnego się nie stało, ale dwie osoby trafiły do szpitala na badania. Wstępne informacje ze zdarzenia: WAŁBRZYCH: POŻAR SAUNY W AQUA-ZDROJU (FOTO).Mundurowi ustalili, że płomieniami zajęła się jedna z saun, ponieważ klient, który znajdował się wewnątrz pomieszczenia, dolał olejku eterycznego na rozgrzane kamienie. Mężczyzna następnie jak gdyby nigdy nic opuścił saunę i udał się pod prysznic, nie powiadamiając pracowników obiektu o zaistniałej sytuacji. A wszystko zaczęło się palić...


Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 65-latek odpowie teraz przed sądem. Za nieumyślne wzniecenie pożaru, który mógł zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Interwencje z udziałem służb w ostatnim czasie:
STARY-ZDRÓJ: LWI GRÓD CZĘŚCIOWO SIĘ ZAWALIŁ, RANNE PSY STRAŻAKÓW
SZCZAWIENKO: SPADŁ NA NIEGO PÓŁTONOWY FRAGMENT BRAMY...
WAŁBRZYCH REGION: ROZBITY SAMOCHÓD, NIE ŻYJE MĘŻCZYZNA (FOTO)

BOGUSZÓW-GORCE: STRAŻACY RATOWALI ŻYCIE, A TERAZ MAJĄ APEL
STRAŻ WAŁBRZYCH: NIE CHCIELIBYŚCIE TAK UMRZEĆ...Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych