30 czerwca oraz 1 lipca reprezentacja Polski w siatkówce kobiet zmierzy się w Aqua Zdroju z Czechami.

Z każdym kolejnym tygodniem coraz więcej dyscyplin sportowych powraca do zmagań po przerwie spowodowanej pandemią. Siatkarki reprezentacji Polski do treningów wróciły 4 czerwca, w Szczyrku. Będą tam przebywać do 25 czerwca.

Dwa mecze z Czechami w Wałbrzychu będą miały charakter sparingowy. Jacek Nawrocki, szkoleniowiec reprezentacji Polski (na zdjęciu) dał w tym roku odpocząć kilku kluczowym zawodniczkom - Joannie Wołosz, Marlenie Kowalewskiej, Malwinie Smarzek-Godek, Natalii Mędrzyk, Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej, Klaudii Alagierskiej oraz Agnieszce Kąkolewskiej. Sparingi będą okazją do sprawdzenia dublerek i pierwszej, wstępnej selekcji przed zaplanowanymi na przyszły rok mistrzostwami Europy. 

W gronie powołanych brakuje bardzo doświadczonych siatkarek. Najstarsze mają po 25 lat. Nie oznacza to jednak, że w Wałbrzychu zabraknie znanych nazwisk - w kadrze znalazły się m.in. libero Maria Stenzel oraz przyjmująca Magdalena Stysiak.

W kadrze jest siedem siatkarek, które w styczniu w holenderskim Apeldoornie rywalizowały w kwalifikacjach olimpijskich. Obok wymienionych w Wałbrzychu zobaczymy takie zawodniczki jak Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Monika Jagła, Martyna Łukasik, Anna Stencel. 

Tak decyzję o zorganizowaniu sparingu z Czechami przyjęła występująca w silnej lidze włoskiej Stysiak. Za portalem "WP Sportowe Fakty":

To świetna decyzja, bo nie możemy tylko trenować. Chcemy też grać. A że założymy biało-czerwone koszulki jako pierwsze od początku pandemii, to dla nas świetne uczucie. Zapraszam wszystkich do oglądania tych meczów w telewizji, postaramy się o ciekawe widowiska. Na trybuny zaprosić niestety nie mogę.

No właśnie. Mecze z Czechami odbędą się bez publiczności. Na transmisje zapraszamy 30 czerwca i 1 lipca do Polsatu Sport o godz. 20:30.Szansę z Czechami dostaną dublerki. W Wałbrzychu zabraknie więc m.in. Natalii MędrzykReprezentacja Polski kobiet na sezon 2020:

Oliwia Bałuk – przyjmująca

Weronika Centka – środkowa

Paulina Damaske – atakująca

Karolina Drużkowska – uniwersalna

Monika Fedusio – przyjmująca

Zuzanna Górecka – przyjmująca

Alicja Grabka – rozgrywająca

Aleksandra Gryka – środkowa

Monika Jagła – libero

Martyna Łukasik – atakująca

Julia Nowicka – rozgrywająca

Aleksandra Rasińska – atakująca

Anna Stencel – środkowa

Maria Stenzel – libero

Magdalena Stysiak – przyjmująca

Martyna Świrad – przyjmująca

Julia Twardowska – przyjmująca

Marta Ziółkowska – środkowa


Przypomnijmy, że nie będzie to pierwsza wizyta polskich siatkarek w Aqua Zdroju. W 2018 roku biało-czerwone rywalizowały w Wałbrzychu z Japonią, Dominikaną oraz Rosja w ramach Ligi Narodów:

LIGA NARODÓW: PIĘCIOSETOWY HORROR NA OTWARCIE

POLSKA-ROSJA: SIATKARSKI KONCERT NA RATUSZOWEJ

POLSKA-DOMINIKANA: KARAIBSKA FALA ZMIOTŁA BIAŁO-CZERWONE