1.liga: Górnik Trans.eu Wałbrzych ma nowego zawodnika! W klubie postawili na doświadczenie..

Do biało-niebieskich dołączył weteran Grzegorz Małecki, który w tym sezonie występował w KS Koszu Pleszew w 2 . lidze.  W 12 meczach w rozgrywkach 2017/18 ten skrzydłowy notował śr. 17.3 pkt, 5.3 zb oraz 3.5 as, na dobrych wskaźnikach skuteczności (53% a 2, 37% za 3, 85% za 1).

Małecki ma 34 lata i bardzo duże doświadczenie zarówno z występów w ekstraklasie, jak i w 1. lidze.  Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym debiutował już w sezonie 2003/04, w Gipsarze Stal Ostrów Wielkopolski, czyli w swoich rodzinnych stronach.  W elicie rozegrał sześć sezonów, w sumie 126 spotkań. Oprócz Stali reprezentował Start Lublin, MKS Dąbrowę Górniczą oraz Siarkę Tarnobrzeg. Ostatni raz w ekstraklasie grał w sezonie 2016/17.

Małecki ma na koncie także bogatą karierę w 1. lidze (183 mecze, 8 sezonów), gdzie reprezentował AZS AWF Katowice, PBG Basket Poznań, Tarnovię Tarnowo Podgórne, Resovię Rzeszów, Polfarmex Kutno, MKS Dąbrowę Górniczą oraz, w poprzednich rozgrywkach, Noteć Inowrocław. W sezonie 17/18 notował w 1. lidze śr. 14.6 pkt, 4.3 zb oraz 3 as.

Mierzący 195 cm wzrostu koszykarz zwiększy rywalizację w Górniku na pozycjach skrzydłowych, gdzie o miejsce w składzie będzie walczył z Marcinem Wróblem, Bartłomiejem Ratajczakiem, Damianem Durskim i Kubą Derem. Małecki to niezwykle uniwersalny gracz, który do zbiórek i asyst dorzuca trafienia za 3 i może grać na obwodzie. Do ekipy biało-niebieskich dorzuci jednak przede wszystkim ogromne, wieloletnie doświadczenie na ligowych parkietach.

Po pierwszej rundzie Górnik Trans.eu zajmuje w 1. lidze ósme miejsce z bilansem 7-8. Start rundy rewanżowej 5 stycznia, gdy to nasi w Prudniku zmierzą się z Pogonią. Tydzień później w Wałbrzychu Górnik podejmie Czarnych Słupsk.

Czytaj także:

GÓRNIK W 1. LIDZE: 15 SPOSTRZEŻEŃ PO 15 SPOTKANIACH