Większość miejskich czytelników już przyzwyczaiła się do nowych obostrzeń w działaniu wałbrzyskich bibliotek. Tymczasem filia na Białym Kamieniu przechodziła mały lifting, a już od lipca zaprasza wielbicieli lektury.

Szóstka zaprasza!

Na kontakt ze swoją biblioteką mieszkańcy Białego Kamienia czekali cierpliwie. Dyrekcja i bibliotekarze wykorzystali okres przymusowego zamknięcia w związku z epidemią na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz odnowienie holu. Pisaliśmy o przygotowaniach do tego remontu i trwających działaniach remontowych w Filii nr 6 na Białym Kamieniu wspieranych przez MZB i lokalnych przedsiębiorców.
Ostatecznie, po zakończeniu planowanych na tę wiosnę prac, podjęto decyzję u uruchomieniu
wyremontowanej filii pod Chełmcem. - Otwieramy ją 1 lipca. Spragnieni czytania mieszkańcy Białego Kamienia mogą już więc pakować przeczytane książki do toreb i plecaków, bo już niedługo będą mogli je wymienić na nowe. Do zobaczenia 1 lipca! - zachęcają pracownicy Biblioteki pod Atlantami.


Co już jest czynne?

Przypominamy, że wałbrzyskie biblioteki uruchamiane są stopniowo. Początkowo, z uwagi na ograniczenia zgromadzeń i wymogi sanitarne, nasze książnice zajmują się wyłącznie udostępnianiem zbiorów. Na warsztaty, spotkania i inną działalność edukacyjną jest jeszcze zbyt wcześnie.


Od piątku, 8 maja wałbrzyscy czytelnicy korzystają z wypożyczalni w Śródmieściu, na Sobięcinie, Podzamczu i Piaskowej Górze (Wałbrzych Atlanty: Mieli pracowity Dzień Bibliotekarza [FOTO]), a od poniedziałku, 11 maja, książki można zwracać w filiach na Starym Zdroju, Podgórzu i Nowym Mieście (szczegóły - Wałbrzych: Atlanty zapraszają od 8 maja... z ograniczeniami). Dodatkowo, od 8 czerwca wznowił działalność Dział Informacji Naukowej i Czytelń (Rynek 9, II piętro) w śródmiejskiej Centrali. Zaprasza w  godz. 12.00 – 17.00 z przerwą na dezynfekcję od 14.00 do 14.30. Oczywiście, w trosce o bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki obowiązywać będą do odwołania nowe zasady korzystania z czytelni, rekomendowane przez Bibliotekę Narodową.


fot. Biblioteka pod Atlantami