Niedawno pisaliśmy o tym, że miasto Wałbrzych poszukuje kupca na grunt przy galerii Victoria, jednak pod młotek pójdą też inne atrakcyjne tereny, do których mieszkańcy mają sentyment. Oto one.

Palestyna przyciąga

Jeśli w czerwcu oferenci nie zawiodą, to na 1,6774 ha nieruchomości przy ul. 1 Maja - Wschodniej powstanie biurowiec.
- Jest zainteresowanie inwestorów tą działką pomiędzy galerią Victorią i "Palestyną" ponieważ inwestorzy wiedzą, że po pierwsze wykonana wkrótce będzie tam droga, czyli Trasa Sudecka, oprócz tego wiedzą że prezydent planuje rewitalizować tę dzielnicę i będzie ona zmieniać swoje oblicze. Dlatego też ta działka zyskuje na atrakcyjności - wyjaśnia Arkadiusz Grudzień, szef Biura Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki UM w Wałbrzychu.

Ożywienie na rynku budowlanym i nieruchomości w mieście zwiastują nie tylko deweloperskie przedsięwzięcia komercyjne na Podzamczu, Piaskowej Górze i Rusinowej, ale również przypadki sprzedaży od lat niszczejących nieruchomości zabytkowych. W ostatnich miesiącach Urząd Marszałkowski znalazł nabywcę wałbrzyskiego kompleksu szkolnego na ul. Kombatantów (pisaliśmy o tym - WAŁBRZYCH CHCE PRZYJĄĆ ŻOŁNIERZY. JEST POMYSŁ, GDZIE ICH UMIEŚCIĆ), pierwszy też raz od lat jest zainteresowanie gruntem zabudowanym po byłym szpitalu dziecięcym na Gaju.


Kup pan basen

Jest zatem szansa na nowe życie miejsc dotąd opuszczonych. - Nie została dotąd sprzedana działka naszym zdaniem atrakcyjna z przeznaczeniem pod usługi lub budownictwo jedno lub wielorodzinne. Mam na myśli działkę po byłym basenie przy ul. Bystrzyckiej w dzielnicy Rusinowa. Tam została wyczerpana formuła sprzedaży, ale gmina nadal chce tę nieruchomość zbyć - wyjaśnia Grudzień i zaznacza, że możliwe będzie zastosowanie formuły rokowań. 
Przypominamy, że trzy działki stanowiące grunt 2,4643 ha po byłym basenie, a na nich: budynek pawilonu wejściowego, budynek zespołu trzech garaży, budynek przepompowni wody basenowej, budynek toalet, basen – niecka duża, basen – niecka mała, zjeżdżalnia, parking samochodowy oraz boisko do gier zespołowych zostały wystawione na sprzedaż w dwóch przetargach. Drugi odbył się w czerwcu 2017 roku, a cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 4,7 mln zł.

Perełki już wkrótce

Z pewnością nie zabraknie też chętnych na grunt przy ul. Armii Krajowej na Starym Zdroju. Chodzi o nieruchomość przy kompleksie Politechniki Wrocławskiej - plac po wyburzonej zajezdni. - Szykujemy do sprzedaży działkę po byłej zajezdni. Obecnie trwają tam jeszcze podziały geodezyjne by działka ta była logicznie podzielona i miała zachowany dojazd. Jest już oszacowana cena, więc wkrótce ruszy przetarg - zapowiada Grudzień i dodaje, że atrakcyjnie zapowiada się też kolejna przygotowywana do sprzedaży nieruchomość. - Szykujemy przetarg działki usytuowanej przy ul. Wrocławskiej - de Gaulle'a. Biuro Infrastruktury przygotowuje niezbędne do wystawienia na sprzedaż tego dobrze skomunikowanego gruntu - dodaje Arkadiusz Grudzień.  

Zobacz też:
WAŁBRZYCH: ZABUDUJĄ TEREN PRZY NAJWIĘKSZYM CENTRUM HANDLOWYM
DZIAŁKI NA SPRZEDAŻ, DZIERŻAWĘ. GDZIE I NA CO?
MIASTO WYPRZEDAJE GRUNTY?

Inne nieruchomości z przeszłością:
DAWNY SZPITAL NA GAJU PONOWNIE NA SPRZEDAŻ [FOTO]
BYŁY SZPITAL NA GAJU. SĄ ZAINTERESOWANI JEGO ZAKUPEM?

Wałbrzych: Chcą sprzedać budynek byłej szkoły na ul. Kombatantów [FOTO]

Wałbrzych: Zielony Rynek czeka na nowe życie

Dziecięcy Szpital Uzdrowiskowy Zuch będzie sprzedany?


Elżbieta Węgrzyn