Do makabrycznych wydarzeń doszło w jednym z domów w regionie. 40-letnia kobieta została zadźgana nożem.


Prokuratura Rejonowa w Kłodzku prowadzi śledztwo przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi Szczytnej, podejrzanemu o zabójstwo swojej 40-letniej żony Małgorzaty K. Do zdarzenia doszło 16 marca w domu należącym do państwa K. Według dowodów zebranych przez prokuratora w godzinach popołudniowych Maciej K. zaatakował nożem swoją żonę, zadając jej trzy rany kłute w klatkę piersiową oraz kilkanaście ran ciętych w okolice głowy, szyi i rąk. Jeden z ciosów nożem przebił serce pokrzywdzonej i spowodował jej zgon. Następnie Maciej K. zaczął sam siebie okaleczać.

W tym czasie w domu przebywały dwie małoletnie córki państwa K., z których jedna wezwała policję. Po przyjedzie policji Maciej K. został obezwładniony i przewieziony do szpitala, gdzie przebywał do 26 marca. 18 marca Prokurator Rejonowy w Kłodzku wszczął śledztwo w sprawie zabójstwa Małgorzaty K. i wydał postanowienie o przedstawianiu zarzutów Maciejowi K.

Stan zdrowia Macieja K. początkowo uniemożliwiał przesłuchanie go, aż do 26 marca, kiedy powiadomiono go, że zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim Małgorzaty K. i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Maciej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, których treść będzie weryfikowana w toku dalszego postępowania.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Kłodzku w dniu 27 marca 2019 roku zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Czytaj też:
POLICJA: WNUK PODEJRZEWANY O ZABÓJSTWO SWOJEJ BABCI
POLICJA REGION: TRAGEDIA RODZINNA - NIE ŻYJĄ TRZY OSOBY
POBIŁ KOLEGĘ W PARKU. KOLEGA ZMARŁ
POLICJA REGION: ZAMORDOWAŁ SWOJEGO KOLEGĘ
ZABILI. ODPOWIEDZĄ ZA TO PO LATACH
TRAGEDIA RODZINNA - DWIE OSOBY NIE ŻYJĄ
ODWIEDZIŁ SWOJĄ BYŁĄ I ZAKŁUŁ NOŻEM
ŚMIERĆ PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ
ZABIŁA KUCHENNYM NOŻEM

PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻ

TRZY OSOBY NIE ŻYJĄ - ŚLEDZTWO W SPRAWIE RODZINNEJ TRAGEDII
OBŁAWA W PARKU KSIĄŻAŃSKIM. POLICJA POSZUKUJE PODEJRZANEGO O MORDERSTWO ZE ŚWIEBODZIC
WZIĄŁ DOPALACZ I ZABIŁ ŻONĘ NA OCZACH SYNA
PRZYPUSZCZALNY OJCOBÓJCA ZASTRZELONY PRZEZ POLICJANTA


Opr. MS
Foto: ilustracyjne