Jeśli to nie on spowodował śmierci babci - dlaczego uciekał przed policją?


W poniedziałkowe popołudnie 18 lutego policjanci z Ząbkowic Śląskich zostali wezwani do Barda. Z informacji, które otrzymali, wynikało, że od rana rodzina nie może dostać się do jednego z domów, a na pewno ktoś w nim jest. Dom zamieszkiwała 74-letnia kobieta ze swoim dorosłym wnukiem.

Po przyjeździe na miejsce policjanci również nie zostali wpuszczeni do środka. Razem z osobą postronną, która znała układ domu, podstawili drabinę i weszli do wnętrza przez okno. Na ich widok przebywający w domu mężczyzna zabarykadował się w jednym z pokoi. Gdy funkcjonariusze zobaczyli leżącą w przedpokoju starszą kobietę i stwierdzili, że ona nie żyje, wyważyli drzwi do zamkniętego pokoju. Wówczas 29-latek wyskoczył przez okno. Policjanci i pomagający im mężczyzna natychmiast pobiegli za uciekającym i jeszcze na terenie posesji zatrzymali go i obezwładnili.

Decyzją sądu wobec mieszkańca Barda został zastosowany areszt tymczasowy na 3 miesiące. W tym czasie będą wyjaśniane wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Jak ustaliła prokuratura, wiele wskazuje na to, że śmierć kobiety spowodował wnuk. 29-latek, który w przeszłości leczył się psychiatrycznie, nie przyznaje się do winy. Starsza kobieta miała jednak bardzo poważne obrażenia głowy, w rezultacie czego nastąpił zgon. Prawdopodobnie sprawca kilka razy uderzył jej głową o drewniany pieniek, powodując złamanie kości czaszki.

Za zabójstwo polskie prawo przewiduje nawet dożywocie.

Czytaj też:
POLICJA REGION: TRAGEDIA RODZINNA - NIE ŻYJĄ TRZY OSOBY
POBIŁ KOLEGĘ W PARKU. KOLEGA ZMARŁ
POLICJA REGION: ZAMORDOWAŁ SWOJEGO KOLEGĘ
ZABILI. ODPOWIEDZĄ ZA TO PO LATACH
TRAGEDIA RODZINNA - DWIE OSOBY NIE ŻYJĄ
ODWIEDZIŁ SWOJĄ BYŁĄ I ZAKŁUŁ NOŻEM
ŚMIERĆ PODCZAS AWANTURY DOMOWEJ
ZABIŁA KUCHENNYM NOŻEM

PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻ

TRZY OSOBY NIE ŻYJĄ - ŚLEDZTWO W SPRAWIE RODZINNEJ TRAGEDII
OBŁAWA W PARKU KSIĄŻAŃSKIM. POLICJA POSZUKUJE PODEJRZANEGO O MORDERSTWO ZE ŚWIEBODZIC
WZIĄŁ DOPALACZ I ZABIŁ ŻONĘ NA OCZACH SYNA
PRZYPUSZCZALNY OJCOBÓJCA ZASTRZELONY PRZEZ POLICJANTA


Opr. MS
Foto: ilustracyjne