Sieć ścieżek rowerowych w mieście i wokół niego zagęszcza się. Nowe powstają przy okazji remontów dróg, ale nie tylko.Wkrótce ścieżka rowerowa połączy Śródmieście z Białym Kamieniem – zapowiada zapowiada Andrzej Piękny z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.
Obecnie ścieżka rowerowa przy ulicy Wysockiego prowadzi do ronda przy Starej Kopalni, nie łączy się z kolejnym fragmentem rowerowego duktu przy ul. Andersa. Dlatego planowany jest około kilometrowy łącznik tych tras.
Rowerzyści skorzystają również tego lata ze zmian wprowadzanych przy okazji remontu ul. Strzegomskiej, gdzie powstanie sygnalizacja świetlna dostosowująca skrzyżowania z ulicami Świdnicką, Noworudzką do potrzeb ruchu rowerowego. Wzdłuż ul. Strzegomskiej, w ramach remontu wybudowano 3,2 km ciągu pieszo-rowerowego. Ta rowerowa trasa łączy ścieżkę z ul. Świdnickiej oraz z ul. Uczniowskiej. To kolejny krok w kierunku okolenia miasta trasami rowerowymi.


W ostatnich latach w ramach remontów dróg powstały ścieżki przy ul. Świdnickiej, Niepodległości, Sikorskiego i wokół Alei Podwale. Obecnie ścieżki rowerowe Wałbrzycha liczą łącznie 172 km, w tym te w granicach miasta to 150 km.
Elżbieta Węgrzyn