Mikołaj odwiedził Biały Kamień i przyniósł słodkie upominki dla ponad 700 dzieci. Spotkanie z sympatycznym świętym po raz dziewiąty gościła Parafia św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej. To największa tego typu akcja w Wałbrzychu.

- Od trzydziestu lat przygotowuję upominki mikołajkowe dla dzieci, w tym roku szykowanie ich rozpoczęło się już w październiku - wyjaśnia Ryszard Nowak, radny Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień - Konradów. Nowak niestrudzenie poszukuje pomocników Mikołaja, którzy sponsorują paczki, niektórzy wspierają tę inicjatywę od lat. To druga, po wyprawce szkolnej tak szeroka akcja RWS z Białego Kamienia. Maluchy otrzymują zaproszenia, a w Mikołajki dzięki przygotowanym przez siebie rysunkom mogą wygrać bogatszą paczkę. W tym roku takimi upominkami nagrodzono 40 małych plastyków. 
Dzięki determinacji radnego, wsparciu wolontariuszy i ludziom dobrej woli inicjatywa Mikołajków w dzielnicy Biały Kamień z każdym rokiem się rozrasta. - Zaczynałem od 5 paczek, teraz możemy ich wręczyć 726. Spotkanie mikołajkowe nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie wolontariuszy oraz firm i osób prywatnych wspierających nas od lat, jak Zakłady Koksownicze Victoria, Anna i Grzegorz Woźniccy, Grzegorz Drzewiecki, Przychodnia z ul. Wysockiego, Jakub Madej z KSS Bartnica i wielu innych - dodaje Nowak
Dla wielu dzieci, paczka w kościele św. Jerzego i Matki Bożej Różańcowej to jedyny upominek świąteczny, jaki dostają.

Zobacz też:
ULICA KĄTOWA JUŻ/WRESZCIE GOTOWA
BIAŁY KAMIEŃ MA TRZY UPIĘKSZONE KLATKI SCHODOWE
BIAŁY KAMIEŃ I KONRADÓW WYPIĘKNIEJE - KONKURS KLATKA SCHODOWA NAJ
TRWAJĄ ZGŁOSZENIA DO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KLATKĘ SCHODOWĄ

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn